Sağlık kurulu raporu yenileme sürecinde yapılması gerekenler

toprak01

Üye
Üye
Selamünaleyküm dostlar.8 senelik şizofren hastalıgım devam etmekde tedavide görmekdeyim.Ve 2 yıl önce şizofren %80 rapor aldım.Raporum 15 gün sonrta bitiyor.Yeniden aynı oranda rapor alabilrmiyim doktor reçetelerim dosya halinde sakladım heyete sunmak için faydası olurmu acaba.Bu yenileme işi için nasıl nerelere müracaat etmeliyim.Şimdidenm teşekür ederim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Süresi dolan raporlarda oranın düşüp düşmeyeceği doktorların yapacağı inceleme neticesinde belli olacaktır.Rapor süresinin dolduğu gerekçesiyle ve hangi haklardan (2022,evde bakım vs) yararlanmak istiyorsa o haklarıDA belirterek hastaneye başvurulmalıdır diye biliyorum.

Sağlık raporu yönetmeliğide şöyle der

(3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.

Tekerlekli Sandalye