Sağlık kurulu raporuna 2. kez itiraz edebilir miyim?

snowflake

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, ben ilk sefer %16 rapor aldım, daha sonra itiraz ettim başka hastanede %35 verdiler, şimdi buna itiraz edebilirmiyim? İtiraz etsem bundan sonraki süreç nasıl gerçekleşir? Yani başka şehirde bir hastahneden rapor almak istersem nasıl bir yol izlemem gerekir? veya tekrardan kurula girmem için itiraz falan olmadan herhangi bir zaman geçmeli mi son raporun üstünden?
Teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin birinci itirazınızdan sonra sizi sevkettikleri yere hakem hastanesidir, hakem hastanesi nihai kararı verir, ve verilen oran için itiraz edemezseniz, başka hastaneden rapor alabilirsiniz, ama hakem hastane için itiraz edemezsiniz şayet hakem hastane içinde yanlış karar verdiler diyorsanız hukuki süreç başlatabilisiniz.

snowflake

Üye
Üye
Mehmet Bey teşekkürler. Fakat ben başka bi hastahaneye gidince TC numaramı yazıcaklar ve bu hakem hastanesinin verdiği rapor çıkıcak sonra bana itiraz etmen gerek mi diyecekler? çünkü ilk raporumdan sonra 2. kere hastaheneye gidince bana o ilk rapora itiraz etmem gerektiği söylendi yoksa işlem yapamadı, sonra ben itiraz ettim il müdürlüğünden gelen yazıyla hakem hastanesinin heyetine girdim...şimdi başka hastaneye gidince ne çıkar ki karşıma?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tabiki çıkar siz hakem hastane tarafından %35 lik nihai karara uygun görülmüşsünüz artık yapılacak işlem hukuki süreçtir.

snowflake

Üye
Üye
ee mesela benim özür oranım ilerledi veya başka bir hastalığım çıktı ben tekrardan heyete başvurmak istedim bundan sonra hukuki yol dışında yapılacak hiç mi birşey yok? yani mesela atıyorum 6 ay sonra ben tekrardan heyete başvuramammı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tabiki 6 ay sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz yeniden uygun oranı alamazsanız hakem hastaneye sevk edilirsiniz aynı işlemler 6 ay sonrada yapılabilir.

snowflake

Üye
Üye
heh şimdi parçalar yerine oturdu 6 ay beklicem başka şansım yok bu %40 almak zorundayım alıcam inşallah ta...Teşekkürler

snowflake

Üye
Üye
Mehmet Hocam kusura bakmayın,yanlış anlamayın ama ben mevzuatı okudum ama bu 6 ay kıstasını bulamadım nerde yazıyor o madde?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yönetmelikte 6 ay ibaresi yok ama sağlık kurulu raporları alırken 6 ay da bi rapor alınıyor denilmektedir.

world56

Üye
Üye
Sizin birinci itirazınızdan sonra sizi sevkettikleri yere hakem hastanesidir, hakem hastanesi nihai kararı verir, ve verilen oran için itiraz edemezseniz, başka hastaneden rapor alabilirsiniz, ama hakem hastane için itiraz edemezsiniz şayet hakem hastane içinde yanlış karar verdiler diyorsanız hukuki süreç başlatabilisiniz.

merhaba burada böyle bir mesaj yazmışsınız " başka hastaneden rapor alabilirsiniz" mesajından önce yazılan itiraz edemezsiniz yazmışsınız. sonra başka hastaneden rapor alabilirsiniz yazdınız yani 6 ay geçmesi mi gerekiyor?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet 6 ay geçmesi gerekiyor 2. raporu almak için ve o raporda istediginiz gibi olmazsa yine itiraz edip yine hakem hastaneye gidebilirsiniz. Ondan sonra ya 6 ay bekleyip yeni rapor alacaksınız yada hiç beklemeden hukuki süreç başlatacaksınız.

world56

Üye
Üye
mehmet yalçın abi aklımda bir soru takıldı da. hukuki süreç başlattıktan sonra hastanede muayeneye falan gönderecekler mi yok evraklara mı bakacaklar? hukuki süreç başladıktan sonra işlemler nasıl gerçekleşiyor. tam olarak hukuki süreçte hangi işlemler yapılıyor.

Soner şeref

Üye
Üye
İlk raporum ℅5.itiraz ettim üniversite hastanesine gönderdiler donuç℅62.bu seferde onlsr hakem hadtane istedi.sonuç ℅40 zor gibi .romatoloji 30 dedi.kslb 10 verdi.bu oran kuruldan geçer mi düşer mi

Soner şeref

Üye
Üye
İlk raporum ℅5.itiraz ettim üniversite hastanesine gönderdiler sonuç℅62.bu seferde onlar hakem hastane istedi.sonuç ℅40 zor gibi .romatoloji 30 dedi.kalb 10 verdi.bu oran kuruldan geçer mi düşer mi

beyrut

Üye
Üye
Kurulda size verilen oranlar uzerinde oynama yapılıyor ise yukselme ihtimali var ama orda yazdıkları neyse kurulda da onu mu veriyorlar bunu bilmiyorum işte. Hakem hastaneye gitmek zorunda mısınız acaba, bu kısmı da araştırabilirsiniz. Ayrıca heyete siz de gireceksiniz, bahsettiğiniz oranlar %38 -39 gibi bişey çıkarsa eğer mutlaka zaruri durumlarinizdan ve bu sonuçla meydana gelecek magduriyetinizden de bahsedin diye önerilebilir. Saygılar.

Tekerlekli Sandalye