Sağlık kurulu raporuna itiraz sonrası gelen düşük oran?

eryaman

Üye
Üye
merhabalar 2009 senesinde aldığım kronik astım hastalıgından yuzde 40 engelli raporumu yukselmek için il saglık mudurlugune itirazda bulundum il saglık mudurlugu hastaneye sevk etti sevk edilen hastanenin saglık kuruluna basvurdum elime evraklar vererek beni beni goğus doktoruna sevk etti doktor gereken tahlilleri yaptıktan sonra saglık kurulunun verdiği evraka hastalıgımı ve yuzdesini yazdı neyazıkki oranım yuzde 40 dan yuzde 20 dustu bu evrakı saglık kuruluna teslim edecen dedi . ben evrakları teslim etmedim yuzde 20 aldıgım için acaba eski raporum devam edermi teslim etmediğim için sonuc ne olur 2022 aylığı alıyorum ne olur yardımcı olurmusunuz

R

rahim

Guest
anladığım kadarıyla aldığınız yüzde yirmilik raporu il sağlık müdürlüğüne vereceksiniz.oranlar farklı olduğu içinde il sağlık müdürlüğü sizi hakem hastaneye sevk edecek.oradan alınan rapor kesin rapordur.
aldığınız yüzde 20 lik rapor hastane tarafından sisteme işlenmiştir. diye biliyorum.yinede en doğru bilgiyi site yöneticileri verecektir.

eryaman

Üye
Üye
arkadaslar bu yazdığım konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmisiniz

eryaman

Üye
Üye
arkadaslar bu konu hakkında bilgi sahibi olan varmı

eryaman

Üye
Üye
arkadaslar bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz

eryaman

Üye
Üye
merhabalar site yonetiminden rica ediyorum bu yazdığım konu hakkında bilginiz var ise yardımcı olurmusunuz

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22605]eryaman[/MENTION]
Rapora itirazlarda sizinde yaptığınız gibi öncelikle il sağlık müdürlüğüne başvuruluyor. Sizin oradan sevkiniz yapılıp değerlendiriliyor. Çıkan sonuç öncekinden farklıysaki sizinki farklı çıkmış hakem hastaneye sevk edilirsiniz. oradan çıkan sonuç kesindir ve ancak yargı yoluyla değişebilir. Yeni almış olduğunuz %20 lik rapor sisteme girilmiştir diye düşünüyorum işlemleri devam ettirmeyip önceki raporu kullanmanız sıkıntı yaratabilir.

eryaman

Üye
Üye
tesekurler ben saglık kuruluna evrakları daha teslim etmedim heyetede girmedim evrakları teslim etmedigim içinde 3. hastaneye sevk olmadı peki gulumse hanım yargı yoluyla nasıl oluyor bilgi verebilirmisiniz tesekkurler

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22605]eryaman[/MENTION]

Kısacası mahkeme açman gerekiyor hakem hastane kararı ancak mahkeme yoluyla değişebilir. Ayrıca bildiğim kadarıyla adli yardım bürosuna başvurmanız halinde avukat teminide yapılıyor diye biliyorum.

Tekerlekli Sandalye