Sağlık kurulu raporuna tekrar 2. kez il sağlık müdürlğüne itiraz edebilir miyim?

world56

Üye
Üye
merhabalar. benim hastalığım işitme kaybıdır doğuştandır askerlikten muaf tutuldum. ben de 11 ay içerisinde 4 defa sağlık kurulu raporu aldım. Bu 11 ay içerinde sağlık raporlarına hiç itiraz ettin mi? ben raporun birincisi balıkesir merkezdeki atatürk devlet hastanesinden % 34 lük rapor ve ikincisi istanbul Lütfi kırdar daki % 20 lik raporuna itiraz ettim. itiraz ettikten sonra üçüncü rapor ise haydarpaşa nümune hastanesinden % 28 verildi. Şimdi yeni yönetmelik değişti tekrar aldım raporu, son aldığım raporu % 30 verdiler. en son raporu balıkesir merkezde okulu bitirdiğimde en yakın ilçe manisa soma devlet hastanesi ilçesinden aldım. istanbulda oturuyorum. en son aldığım rapor manisa soma devlet hastanesi ilçesindeki rapor ve üçüncü raporu haydarpaşa nümune devlet hastanesi istanbuldan aldığım rapor ile birlikte tekrar istanbul il sağlık müdürlüğüne ikinci kez tekrar nasıl itiraz edebilir miyim, nasıl bir yol gösterebilirsiniz?
sağlık kurulu raporların alındığı tarih 1. si 2010 mayısta % 34, 2.si 2010 ağustos ta % 20 , 3.sü 2010 kasım da % 28 , 4.sü 2011 nisan ayındaki son raporum % 30 dur. cevap vereceğiniz için herkeze çok teşekkür ederim. herkese Allah' tan acil şifalar dilerim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2. Kez itiraz hakkınız yok ya bekleyip 6 ay sonra yeni rapor alıp aynı işlemi başa saracaksınız yada hukuki süreç başlatacaksınız. Alınan rapora itiraz hakkınız var orası sizi hakem hastaneye sevk edecek ordan alınan rapor nikahi karara baglanmış rapordur, ya 6 ay bekleyip yeniden şansınızı deneyeceksiniz yada yasal yola başvuracaksınız, anladığım ve gördügüm kadarıyla verilen oran siz 25-32 arası nerden alırsanız alın hemen hemen aynı oranlar çıkıyor bu durumda sizin 40 almanız zor gibi ancak ilerde hastalığınızın ilerlemesi halinde tekrar başvuru yapmanızı öneririm.

world56

Üye
Üye
şimdilik benim yapabileceğim bişey yok mu 6 ay bekleyecek miyim. peki hukuki süreç detayları nasıl oluyor ne gibi işlemler yapılıyor. hukuki süreç yapılırken tekrar hastaneye mi gitmem gerekiyor?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır hukuki süreç için almış olduğun rapora itiraz dilekçesiyle birlikte savcılıga teslim edeceksin, savcılık itirazın üzerine hastalığını tespit eder sonra rapor oranlarının tespiti ve karar verme mekanizması olan baltazar formlüne göre doğru verilip verilmediğe bakar, eğer doktorlar bir hata yapıp senin oranını eksik/fazla vermişse o sağlık kurulu hakkında yasal işlem başlatıp seni mahkeme kararına göre doğru rapor alman için hastaye sevk eder hastane sana mahkemece onaylanacak raporu verir, ama yok baltazar formülüne göre senin aldığın rapor oranı doğruysa savcılık sana takipsizlik kararı gönderip almış olduğun rapor formüle göre doğrudur deyip dosyanı kapatır, sonra istersen avrupa insan hakları mahkemesine kadar gider bu iş, ben çok emin olmamakla birlikte yasal sürecin böyle işleyecegini düşünüyorum, bu konuda mahkemeye gitmiş hukuki süreç başlatmış bir bildiğim yok ayrıca emsal bir durumda yok o sebepten ki net konuşamıyorum emin olmamakla birlikte böyle bir işleyiş olacağını tahmin ediyorum.
Bu konuda sana en sağlıklı bilgiyi avukatlar verecektir.

world56

Üye
Üye
en son aldığım rapor % 40 ın üzerinde gözüküyordu % 30 verdiler. % 30 raporun düşürülmesinin sebebi daha önce almış olduğum raporlar bilgisayar sisteminde kayıtlı olduğu için. diğer raporlarım % 40 ın altında. peki savcı veya mahkeme gönderecek olan kurum beni hastaneye sevk ettiğinde hastane beni orada muayene edecekler mi yani vücut tedavisine bakacaklar mı yoksa hastane elindeki rapor veya tedavi sonuçlarına mı yani evraklara mı bakacak. aklım çok karıştı ne yapacağımı bilmiyorum zaten 1 senedir işsizim çalışmıyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Mahkemede işleyiş nedir tam olarak bilmiyorum bir avukattan destek alabilirsiniz

Tekerlekli Sandalye