Sağlık kurulu raporunda başkasının yardımına muhtaç ibaresi?

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar bugün araştırma hastahanesinden tayinde kullanmak üzere ablam için sağlı kurulu raporu çıkarmaya gittim.bölüm bölüm dolaştık ablam zihinsel engelli psikiyatri doktoru ağır mental retardasyon yazdı nörolojiye geçtik fakat bizden 3 test istedi eeg,beyin mr ı ve röntgen diyelim beyin mr ında ve eeg de bişey çıkmadı rapor çıkmada sıkıntı yaratır mı? psikiyatrinin ağır mental retardasyon yazmasına rağmen.istediğimiz rapor içinde "başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez." ibareli bir rapor.nöroloji testlerinde birşey çıkmazsa sorun çıkar mı rapor için?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nörolojik testler için bir şey diyemem ama siz ablanızın başkasını yardımı olmaksızın hayatını idame ettiremeyeceğine inanıyormusunuz? Daha doğrusu ablanızın durumu gerçekten öylemi, eğer öyleyse istediğiniz ibare yazılmazsa rapora itiraz edebilirsiniz. Şimdilik ortada bir şey yok sonucu bekleyip ona göre hareket etmek gerekir.

didierdrogba

Üye
Üye
Nörolojik testler için bir şey diyemem ama siz ablanızın başkasını yardımı olmaksızın hayatını idame ettiremeyeceğine inanıyormusunuz? Daha doğrusu ablanızın durumu gerçekten öylemi, eğer öyleyse istediğiniz ibare yazılmazsa rapora itiraz edebilirsiniz. Şimdilik ortada bir şey yok sonucu bekleyip ona göre hareket etmek gerekir.
tabi ki inanıyorum buna araştırma hastahanesi olduğu için bu kadar tetkik istendi normalde devlet hastahanesinden bu raporu çıkardım ve bu kadar uğraştırmadılar ki zaten ablamın yüzde 65 lik ağır özürlü sürekli raporu var doktor boşuna iş yaptırıyor bize normalde psikiyatrilik iş olmasına rağmen

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Engelli raporunda yer alması istenen "başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez." cümlesi ile sürekli ağır özürlü ibareli rapor aynı anlamı taşımaz. İlkinde engelli kişi için vasi tayin edilmesi gerekli ve uygun bulunurken, ikincisi için vasisi olmak istediğiniz zihinsel engelli olduğunu ifade ettiğiniz ablanız için vasi olabilmek bile epeyce işlem gerektirir. Ben aslında uzun zamandır sizin yazılarınızı okuyarak amacınızı ve hedefinizi öğrendiğimi düşünüyorum ama nedense heyetteki doktorlar aynı fikirde değiller sanıyorum yoksa neden sizin işinizi zorlaştırmak adına farklı uygulamalarda bulunsunlar?

ya doktorları ikna edemediniz yada doktorlar gerçekten mesleklerinin gereklerini yerine getiriyorlar?

didierdrogba

Üye
Üye
Engelli raporunda yer alması istenen "başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez." cümlesi ile sürekli ağır özürlü ibareli rapor aynı anlamı taşımaz. İlkinde engelli kişi için vasi tayin edilmesi gerekli ve uygun bulunurken, ikincisi için vasisi olmak istediğiniz zihinsel engelli olduğunu ifade ettiğiniz ablanız için vasi olabilmek bile epeyce işlem gerektirir. Ben aslında uzun zamandır sizin yazılarınızı okuyarak amacınızı ve hedefinizi öğrendiğimi düşünüyorum ama nedense heyetteki doktorlar aynı fikirde değiller sanıyorum yoksa neden sizin işinizi zorlaştırmak adına farklı uygulamalarda bulunsunlar?

ya doktorları ikna edemediniz yada doktorlar gerçekten mesleklerinin gereklerini yerine
getiriyorlar?
ikna etmeye çalışmıyorum hocam ablamin zaten yüzde 65 ağır özürlü raporu var ve bakım maaşı alıyoruz onun için ayrıca ablama vasi oldum bir ay önce vasi raporuda çıkardim devlet hastanesinden başkasının güç ve yardımı olmaksizin hayatını devam ettiremez. raporu da aldım 21 nisan da herhalde öyle bir durum olmazsa bana bu raporlari vermezlerdi değil mi ?
ama meb araştırma hastanesinden istiyor artık bu ibaresi olan raporu sırf para kazanmak için test yaptiriyor doktor benim zoruma giden bu devlet hastahanesi doktorları aptal değil herhalde bu raporlari verecek ama gelgelelim araştırma çomak sokuyor olay bu.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Devlet hastanesi şimdi yine Devletin Eğitim ve Araştırma Hastanesine ters mi düştü diyorsunuz? Yani TC devletinin iki ayrı hastanesi iki ayrı rapor mu düzenliyor? Aslına bakarsanız bu ülkede herşey mümkün. Sözkonusu engelli raporu olduğunda bizzat şahidi olduğum İstanbul'da bulunan Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi kendi verdiği raporu yine kendisi üstelik hastanın sağlık durumunda en ufak bir iyileşme olmadığı halde sürekli engel oranını düşürerek engelliye yapmadığı zulümü, çektirmediği çileyi bırakmıyor :( bu işler neden böyle yürüyor bilmiyorum ama kardeşim eğer arkan sağlamsa ve iyi bir tanıdığın varsa hiç bu kadar uğraşmadanda isteyen dilediği raporu gerektiği şekilde düzenlenmiş olarak alabiliyor.

Adalet bu ülkenin neresinde???

Sizin adınıza herşeyin yolunda gitmesi ve hayırla sonuçlanması dileğimle...

didierdrogba

Üye
Üye
Selam,

Devlet hastanesi şimdi yine Devletin Eğitim ve Araştırma Hastanesine ters mi düştü diyorsunuz? Yani TC devletinin iki ayrı hastanesi iki ayrı rapor mu düzenliyor? Aslına bakarsanız bu ülkede herşey mümkün. Sözkonusu engelli raporu olduğunda bizzat şahidi olduğum İstanbul'da bulunan Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi kendi verdiği raporu yine kendisi üstelik hastanın sağlık durumunda en ufak bir iyileşme olmadığı halde sürekli engel oranını düşürerek engelliye yapmadığı zulümü, çektirmediği çileyi bırakmıyor :( bu işler neden böyle yürüyor bilmiyorum ama kardeşim eğer arkan sağlamsa ve iyi bir tanıdığın varsa hiç bu kadar uğraşmadanda isteyen dilediği raporu gerektiği şekilde düzenlenmiş olarak alabiliyor.
Adalet bu ülkenin neresinde???

Sizin adınıza herşeyin yolunda gitmesi ve hayırla sonuçlanması dileğimle...
adalet yok dediğin gibi malesef herkes kafasina göre iş yapıyor koymadığım para kalmadı üstelik inşallah hayırlısıyla alirim raporu teşekkür ederim cevabınız için

Tekerlekli Sandalye