Sağlık kurulu raporunda H sınıfı ehliyet alamaz yazıyor ötv den yararlanabilir miyim?

aslan62

Üye
Üye
benimde bi sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum. benim raporumun derecesi % 50 ve raporda ÖTV İNDİRİMİNDEN YARARLANMAK + SÜRÜCÜ BELGESİ ALAMAZ yazıyor ben ötv indiriminden yararlanırmıyım? teşekkür ederim..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her ikisinde de yararlanamıyorsunuz anladıgım kadarıyla sağlık durumunuz nedir engeliniz nedir?

aslan62

Üye
Üye
raporunma ÖTV İNDİRİMİNDEN YARARLANMAK + SÜRÜCÜ BELGESİ ALAMAZ yazıyor.

Her ikisinde de yararlanamıyorsunuz anladıgım kadarıyla sağlık durumunuz nedir engeliniz nedir?

Sağlık durumum toplamda % 54 e denk gelen bi raporum var. SİRİNGOMYELİ + HİDROSEFALİ + İDRAR İNKONSİNANKSI+ CHRİARİ TİP 1. Dizlerimde kollarımda gücsüzlük var yürümekte zorlanıyorum. daha önce raporu aldığım hastaneye sorduğumda ötv den yararlanırsınız dediler ama söyleyen kişide net değildi. Kafam karışık muallaktayım yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şöyle anlatayım. Sakatlık oranı %90'ın altında olan kişilerin ÖTV indirimli araç alabilmeleri için aracı hareket ettirici özel bir donanıma ihtiyaç duymaları gerekiyor. Eğer siz böyle bir donanıma ihtiyaç duyuyorsanız alabilirsiniz. Aksi durumda alamazsınız.

mrt

Üye
Üye
%96 babam adına sürekli sağlık raporu var ama raporda açıklama kısmında mental bozukluk tanınlanmamıştır yazmasına rağmen bir alt satırına zihinsel olarak tik koymuşlar bu yüzden ruhsat çıkartmada sıkıntı oldu yardımcı olabilir misiniz ?

Tekerlekli Sandalye