Sağlık özrü ile tayin isteme

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar ablam engelli ve bakım aylığı alıyor ben öğretmen olarak atandim hatay da yaşıyoruz ben urfa suruç a atandim ablamin ağır özürlü raporu var ama tayin için olmuyormuş araştırma hastanesinden tedavisinin mümkün olmadığı ya da sagligini tehlikeye düşüreceği ibareli bir sağlık kurulu raporu lazımmış ama ablam zihinsel engelli hastalığı yok ama engelli kendisi için bu ibare verilir mi çünkü eşim bakıyor kendisine eşimi yanıma alırsam ablam a bakım yapamayiz annem babam çok yaşlı zaten tayin çıkar mi acaba

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık durumu özrü MADDE 36

Öğretmenler, sağlık kurulu raporunda; kendisi, eşi ve çocuklarının öğretmenin görev yaptığı yerde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağının belirtilmiş olması, anne ve babası ile yargı kararıyla vasi tayin edilmesi kaydıyla kardeşlerinden birisi için ise “başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez” ibaresi bulunması durumlarında il sağlık müdürlüğünden görüş alınmadan hastalığın tedavi edilebileceği bir yere yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

http://engelliler.gen.tr/f14/ozurlu-ogretmenlerin-ozru-nedeniyle-yer-degistirme-hakki-var-mi-1358/

Tekerlekli Sandalye