Sağlık Rapor Yenileme Süreci ve düşürülen raporlar ile ilgili ne yapmalıyım

velis

Üye
Üye
Öncelikle herkese selamlar % 42 olan rapor oranım % 20 ye düşürüldü ve
Yeni raporda :
Ayak bileklerinde hareket kısıtlığı olduğundan
H sınıfı ehliyet alabilir
Otomatik vitesli araç kullanabilir yazıyor
ben bu yeni raporu sağlık kurulundan almadım acaba iptal olur mu ?
yani bu raporu almasam ve yeniden başka bir hastaneden tekrar rapor alsam bir sıkıntı olur mu ?
Yeni bir rapor alma süreci nasıldır.
İlginize çok teşekkür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Başka bir hastaneden rapor almanızın hiç bir sıkıntısı olmaz, ayrıca müracat ettiğiniz raporu hastaneden almamanız halinde rapor iptal olmaz, raporu alın bence işinize yaramayacak raporsa başka hastanelerden şansınızı deneyin, son olarak elinizdeki rapordaki ibarelerle araç almanız mümkün

velis

Üye
Üye
Cevabınız için çok teşekkür ederim Mehmet Bey yeni bir rapor almak için, alınan raporun üzerinden 1 ay veya 6 ay gibi bir zaman geçmesi mi lazım bu konuda çeşitli rivayetler var acaba hangisi doğru ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu raporu hastaneden almadım diyorsunuz. Tam olarak anlamadım sağlık ocağından falanmı aldınız biraz açarmısınız?

Birey

Üye
Üye
3 ay sonra farklı bir hastaneden 6 ay sonra aynı hastaneden rapor alınabilir diye biliyorum.

velis

Üye
Üye
Sayın Halil Bey ben raporu sağlık raporu vermeye yetkili devlet hastanesinden aldım fakat rapor sağlık kurulunda. Oranının düşük olduğunu öğrenince almak istemedim yani elime geçmedi. İstersem alabilirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değişen birşey olmaz. Siz raporu alsanızda almasanızda sistemden size verilen oran gözükür.

Tekerlekli Sandalye