Sağlık rapor yüzdesi

Hakan.60

Üye
Üye
Benim saglik raporumda %12 işitme ve psikolojiden %40 oran var.toplam engel oranim %47 ve sürekli.
Benim sormak istedigim şu.benim psikolojik rahatsizligim paranoid şizofreni (tedavi ile calisabilir.) Bu rahatsizligin orani %45 fakat bana %40vermisler.bu duruma itiraz etsem benim raporum %50-51 civari olur.sizce bu duruma itiraz etmeliyim.rapor %47 den %50-51 civarina çıksa ne farkeder.cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ediyorum.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17944]Hakan.60[/MENTION]

Rapora itiraz hakkınız var itirazınız sonucu farklı bir oran çıkarsa hakem hastaneye sevk edilirsiniz oradan çıkan sonuç kesindir ve değiştirilemez. Oranınız yükselir yada yükselmez bunun için birşey söyleyemem fakat dediğim gibi itiraz hakkınız vardır.

Oranın %47 den %50-51 çıkması ağır engelli ibaresi eklenirse diğer şartlarda uyması halinde bakım maaşı alabilmek için fayda sağlar haricinde çok birşeyde fark etmeyecektir.

Hakan.60

Üye
Üye
Sizin cevabiniza göre tedavi ile calisabilir ibaresi oldugundan agir engel demezler.cunki bu konuda doktorumun dosyama eklediği notlar ve yazilar mevcut.bu sebeblede %47 den 51 e cikmasinin bir avantaji kalmiyor demektir.öyleyse uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.
Cevabınız icin cok teşekkür ederim.saolun

Tekerlekli Sandalye