Sağlık raporu alırken neden birden fazla doktora muayene oluyoruz.?

derince

Üye
Üye
ben bu sağlık raporu alırken 7-8 dr a muyene olmaya bir anlam veremiyorum. Bir insanın piskolojik sorunu varsa sadece pskoloğa o.pedik sorunu varsada o.pediye muayene olsa işler daha hızlı yürümezmi...
Hem hastanın işi kolaylaşır hemde dr lara ek yük bimez

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sağlık kurulu her hastanede haftada bir kez kuruluyor istisnaları geçerek yazıyorum, diyelim ki kurula perşembe günü 60 hasta girecek rapor alacak, hastaların birisi omurilik felçli ve bu hastalığın alanı, nöroloji ama bu hastalık sahibi kişiye artı olarak yürüyemeği için fizik tedavide oran verir, oturma durumu iyi degilse ortopedi de ekleme yapar, hastalıktan dolayı psikolojik bunalıma girmiştir, psikiyatri de oran ekler, dolayısıyla o esnada bi kişise 5 doktor oran verebilir.
Diyeceksiniz ki işitme engelli birisi için sadece KBB olsa yeter diyeceksiniz, evet kurula girince sizi KBB görür size ortopedi baksa muayene etsede oran vermez ve hatta bakmaz, kurulda 7-8 doktor hazı olur çeşitli hastalık grupları geleceği için ama fizik tedavi doktoru görme engelliye bakmaz oran vermez, ancak sağ dizindede kreçlenmeden dolayı bir kasılma açılmama varsa derki bende bu durumdan %11 veriyorum der, yani orda doktorların çeşitli hastalık gruplarından bulunma sebebi budur, ayrıca sadece fizik tedaviyi ilgilendiren bir hastalık yanında başka grupları ilgilendirmiyorsa kimse bakmaz bakanda öylesine bakar işte oran bile gerek yoksa vermez bir kurulda bi hastanın 2 dakikada oranının belirlenmesi bundandır 8 doktor incelese 3 gnde bitmez.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ek olarak hastanın bilmediği bir rahatsızlığı olabilir. Örneğin o.pedik engelli biri ehliyet almak için sağlık raporu almak için sadece o.pediye görünse ve bu kişinin bilmediği veya gizlediği bir pskolojik hastalığı olsa bunun yaratacağı çok büyük sorunlar olur. O nedenle sağlık kuulu rapolarında en sağlıklısı tüm branş dr larının muayene etmesidir.

Tekerlekli Sandalye