Sağlık raporu bilgi lütfen

Werze

Üye
Üye
Merhabalar kolay gelsin ey derdimi anlayan topluluk.

Arkadaşlar 30 yaşında özel sektörde öğretmenlik yapan bireyim. Özel sektörün baskıcı ve cidden yorucu hayatından kurtulmak istiyorum.

Bugün engelli raporuna başvurdum. Durumu şöyle izah edeyim sizlere;

Dahiliye, genel cerrahi, KBB, psikiyatri, göğüs hastalıkları; doğal

Göz hastalıkları; sağ göz görmüyor. sol göz 1.0 ayrıca görüş alanı tespiti yapmam istenildi.

FTR; sol alt ekstremitede 3 cm kısalık; boyun ve bel fıtığı için MR çekmemi istedi.

Kardiyoloji; varis sorunu için ultrason çekilmem istendi.

Yarın ultrason ve MR çektireceğim, çarşamba günü görme alanı testi yapılacak.

Bana bilgi verebilir misiniz lütfen. Yüzde kaç engel durumum var ne kadar engel alabilirim.

Yoruldum artık insanların gözlerimle alay etmesinden. Hocam atanamadın mı gibi saçma sapan sorular sormalarından. Hakkımı yiyen özel sektör yöneticilerinden...

Esenle kalın...

Werze

Üye
Üye
Ultrason sonucum bu arkadaşlar;

Bilateral Alt Ekstremite Venöz Doppler USG

B Mod gri scala incelemede bilateral CFV, SFV, DFV, VSM, PV ve VSP lümenleri açık olup trombüs izlenmemiştir, kompresibilite testi pozitiftir.

Doppler US de hız solunumla değişen venöz akım panteri izlenmektedir. Augmentasyon testi pozitiftir.

Sol VSM de safeno femoral bileşkeden başlayıp distale uzanan valsalva ile grade II-III reflü izlendi.

Sağ VSM çapı uyluk düzeyinde 3,6 mm, sol VSM çapı uyluk düzeyinde 3,4 mm ölçüldü.

Sağ VSP çapı 1,6 mm , sol VSP çapı 1 mm dir.

Bu bilgiler ışığında puan alabilir miyim ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=18613]Werze[/MENTION]
Sağ gözünüz tamamen mi görmüyor. Eğer cevap evetse çok yüksek ihtimalle bacak kısalığıda eklendiğinde %40 ve üzeri bir rapor alırsınız.
Tablo_3.4.jpg

Werze

Üye
Üye
[MENTION=18613]Werze[/MENTION]
Sağ gözünüz tamamen mi görmüyor. Eğer cevap evetse çok yüksek ihtimalle bacak kısalığıda eklendiğinde %40 ve üzeri bir rapor alırsınız.
Ekli dosyayı görüntüle 8874

Üstadım sağ göz tamamen görmüyor doktor 32 verebilirim ama bir de görme alanı testi uygulayalım dedi.

FTR kağıda kısalık için 8 P yazdı. Durumu izah ettim. Bel ve boyun için MR çektirelim dedi.

Kardiyoloji ye varis var dedim. Ultrason çektir dedi, sonuç yukarıda ki gibi. Eğer herhangi birinden puan alamazsan galiba 37 de kalacağız yazık bana da

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
sol alt ekstremitede 3 cm kısalık da eklenirse ki mutlaka eklenip bir oran verilecektir, bu durumda %40 ve üstü rapor alma ihtimaliniz yüksek.

Tekerlekli Sandalye