Sağlık Raporu (cevaplarınıza ihtiyacım var)

hazansairi

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar

Kamu görevlisiyim. %40 ve üstü engel oranı alabilirsem emekli olmak istiyorum. Yoruldum, bunaldım, sıkıldım vs.

Yaklaşık 5-6 ay evvel mide kanseri tanısıyla ameliyat oldum. 9 cm. çapındaki kitle (malign neoplazm) midemin 3/4’ü ile birlikte alındı. (Alınan kısmın ağırlığı 1312 gram) Koruma amaçlı ilaç tedavim ve sürekli kontrollerim devam ediyor. Gerek kanser ilaçlarının yan etkisi, gerekse kalan midemin emilim problemi yaşaması sebebiyle toparlanamayan kan değerlerim için de devamlı surette emilimi tedavi eden ilaçlar ve genelde iğne şeklinde vitamin alıyorum. Bu rahatsızlık nedeniyle bağırsak ve pankreas sorunları da yaşıyorum. Bakalım inşallah bağırsak ve pankreasımda sorun çıkmaz.

Dizimde patella bozukluğu, Grade 3 menisküs yırtığı, kist, ön çapraz bağda kopmaya yakın gerilme vs. vardı. 1 ay önce ameliyat oldum. Şikayetlerim azalacağına arttı. (Hareket kısıtı, ağrı vs) Dün kontrole gittim. MR ve röntgen çekildi. Çıkan sonuçla ameliyat öncesi çıkan sonucu karşılaştırdım. Daha ağır bir bilanço ile karşılaştım. Doktor cevap bile veremedi. Çok garip deyip 15 gün ilaç ve fizik tedaviden sonra tekrar bakalım dedi.

Boynum, belim ve sırtımda her birinde üçer beşer fıtıklar, düzleşmeler, sinyal kayıpları mevcut.

Tabi bu kadar derde psikoloji de sağlam değil. (Bir sene önce kadar bipolar bozukluk tanısıyla ilaç tedavisi önerilmişti)

Neyse benim suallerim şunlar:

1)

-Mide kanseri ile ilgili olarak;
a) Kanser için Onkolojiye
b) Midedeki organ kaybı ve diğer rahatsızlıklar için Gastroenterolojiye

-Dizim için Ortopediye

-Fıtıklarım için Beyin Cerrahiye gideceğim doğru mudur?

2)

Şu an tedavi gördüğüm rahatsızlıklar için devamlı tahlil yapılıyor , MR, röntgen vs. çekiliyor. Bu sonuçları ilgili doktorlara göstermem bana zaman kazandırır doğru mu?

3)

Bir de sizce bu rahatsızlıklar %40 ı geçmeme yeter mi yoksa psikiyatri’yi de muayene olacağım bölümlere ekleyeyim mi?

Uzun yazıp meşgul ettiğim için özür diler, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22273]hazansairi[/MENTION]

Öncellikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim rabbim şifalar versin.

1-Dediğiniz gibi kanser için Onkoloji, mideniz için Gastroenterolojiye,diziniz için Ortopedi yada Fizik bölümü, fıtık içinse Beyin cerrahi sizinde söylediğiniz gibi doğrudur.

2-Yapılan tetkikleri farklı bir doktor yerine tetkiği isteyen doktora göstermeniz o doktorun hastası olduğunuz için daha doğrudur.

3-Tam olarak şukadar oran alırsınız diyemem zira yaşamış olduğunuz rahatsızlıkların sizde bıraktığı kısıtlılık,iyileşme gösterip göstermemesi oran belirlenirken etkili olacaktır. Yazdıklarınızdan yola çıkılırsa bana %40 geçer diye düşündürtüyor. Fakat yinede psikiyatriden de bir oran almanız işinizi garantiler.

hazansairi

Üye
Üye
[MENTION=22273]hazansairi[/MENTION]

Öncellikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim rabbim şifalar versin.

1-Dediğiniz gibi kanser için Onkoloji, mideniz için Gastroenterolojiye,diziniz için Ortopedi yada Fizik bölümü, fıtık içinse Beyin cerrahi sizinde söylediğiniz gibi doğrudur.

2-Yapılan tetkikleri farklı bir doktor yerine tetkiği isteyen doktora göstermeniz o doktorun hastası olduğunuz için daha doğrudur.

3-Tam olarak şukadar oran alırsınız diyemem zira yaşamış olduğunuz rahatsızlıkların sizde bıraktığı kısıtlılık,iyileşme gösterip göstermemesi oran belirlenirken etkili olacaktır. Yazdıklarınızdan yola çıkılırsa bana %40 geçer diye düşündürtüyor. Fakat yinede psikiyatriden de bir oran almanız işinizi garantiler.

Çok teşekkür ederim Hanımefendi ??????

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim.

Tekerlekli Sandalye