sağlık raporu randevu sorunsalı

Orhanka

Üye
Üye
merhaba herkese

2 yıl önce böbrek nakli oldum. hala çalışıyorum ama yaşım gereği özel şirkette son yıllarımı yaşadıgımı düşünüyorum . Vergi indirimi ve emeklilik ihtimali nedeniyle sağlık kurulundan rapor almak için uğraşıyorum ama ne hikmetse Türkiye nin herhangi bir noktasından randevu çıkmıyor ben mi yanlıs yapiyorum. mhrs de sağlık kurulu var ondan randevu almaya çalışıyorum. Başka bir şekilde mi alınıyor? Hastaneye de gittim. Belki oradan randevu alabilirim diye onlarda 182 ve mhrs ye yönlendiriyor. Eğer sadece bu şekilde randevu alınabiliyorsa bitmişiz.

edo24

Üye
Üye
aynen
merhaba herkese

2 yıl önce böbrek nakli oldum. hala çalışıyorum ama yaşım gereği özel şirkette son yıllarımı yaşadıgımı düşünüyorum . Vergi indirimi ve emeklilik ihtimali nedeniyle sağlık kurulundan rapor almak için uğraşıyorum ama ne hikmetse Türkiye nin herhangi bir noktasından randevu çıkmıyor ben mi yanlıs yapiyorum. mhrs de sağlık kurulu var ondan randevu almaya çalışıyorum. Başka bir şekilde mi alınıyor? Hastaneye de gittim. Belki oradan randevu alabilirim diye onlarda 182 ve mhrs ye yönlendiriyor. Eğer sadece bu şekilde randevu alınabiliyorsa bitmişiz.
öyle ya 182 ya da mhrs den sağlık kurulu için randevu almanız lazım

Orhanka

Üye
Üye
günaydın haydarpaşa devlet hastanesinde randevu çıktı ama bununla işlem yapabilir miyim ?

Muayene Yeri : VALİDEBAĞ EK HİZMET BİNASI-SGK TARAFINDAN GÖNDERİLEN MALULEN EMEKLİLİK İŞLEMLERİ RAND. VERİLMEKTEDİR

edo24

Üye
Üye
günaydın haydarpaşa devlet hastanesinde randevu çıktı ama bununla işlem yapabilir miyim ?

Muayene Yeri : VALİDEBAĞ EK HİZMET BİNASI-SGK TARAFINDAN GÖNDERİLEN MALULEN EMEKLİLİK İŞLEMLERİ RAND. VERİLMEKTEDİR
siz malulen emekli olmak istiyorsanız randevuyu alın

İsen Buga

Üye
Üye
merhaba herkese

Ağa! Bilgiler eksik ...
Ne zaman işe başladınız? kaç gün primleriniz var.

Diğer yandan anladığım şu: MHRS ile heyet raporu alınmıyor. Gidiyorsun hastaneye heyet bölümüne başvuruyorsun saat önemli değil. herhangi bir gün gidip başvurursun.

SGK ya malül emeklilik için başvuruyorsun dilekçe ile.. Onlar dilekçenizi onaylayıp sizi heyete yönlendiriyor.

AMAÇ heyet raporu almak sa kendiniz istediğiniz tam teşekküllü hastaneye gidip heyet raporu alabilirsiniz. ÖZel yada devlet farketmez.
Ama bu heyet raporu SGK beğenmeyebilir. Sizi yeniden Sevk edebilir...

AMAÇ malül emekli olmak ise dilekçe yazmanız yeterli. size dönüş yaparlar. Yani hastaneye sevk ederler...

İkisinden biri seçeceksiniz.

Malül emekli yerine engelli emeklilik neden düşünmüyorsunuz o nedenle yukarıda girişte bilgiler eksik diye yazdım.

Kolay gelsin kardeş..

Bkaraer

Üye
Üye
Acaba vergi dairesinden sağlık kurulu için randevu alınır mı

Orhanka

Üye
Üye
Ağa! Bilgiler eksik ...
Ne zaman işe başladınız? kaç gün primleriniz var.

Diğer yandan anladığım şu: MHRS ile heyet raporu alınmıyor. Gidiyorsun hastaneye heyet bölümüne başvuruyorsun saat önemli değil. herhangi bir gün gidip başvurursun.

SGK ya malül emeklilik için başvuruyorsun dilekçe ile.. Onlar dilekçenizi onaylayıp sizi heyete yönlendiriyor.

AMAÇ heyet raporu almak sa kendiniz istediğiniz tam teşekküllü hastaneye gidip heyet raporu alabilirsiniz. ÖZel yada devlet farketmez.
Ama bu heyet raporu SGK beğenmeyebilir. Sizi yeniden Sevk edebilir...

AMAÇ malül emekli olmak ise dilekçe yazmanız yeterli. size dönüş yaparlar. Yani hastaneye sevk ederler...

İkisinden biri seçeceksiniz.

Malül emekli yerine engelli emeklilik neden düşünmüyorsunuz o nedenle yukarıda girişte bilgiler eksik diye yazdım.

Kolay gelsin kardeş..
cevap için teşekkürler çalıştıgım için halen emekliliği düşünmüyorum ileride işten cıkarsam başvurucam aslında 25 yıl ve prim gün sayım doldu ama eyt li olduk sayelerinde bu sebeple işsiz kalırsam malulen emekliliğe başvuracağım. Asıl amacım vergi indirimi içindi.
Bugün nihayet hastaneye gittim uzun ugraş ve deneme sonrası mhrs den randevu alabilmiştim. Girişte bir form doldurttular. Kayıt a gittim kayıt açtılar foto çektiler . Nefroloji ve daha önce ki ameliyatım için kalp damar a randevu olusturdular hemen. Kalp damar yerinde yoktu cuma gelecekmiş . Nefroloji kan ve idrar testine yolladı onu alınca tekrar gideceğim gelişme oldukça yazarım :) .

Tekerlekli Sandalye