Sağlık raporu vergi indirimi

Lizbonkare

Üye
Üye
Slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2017 kasımda kişisel olarak sağlık raporuna müracat ettim %60 sürekli engelli raporu aldım aralıkta vergi indirimi için müracaat ettim ocak 2018 de eksik evrak nedeniyle tekrar hastaneye sevk edildi şubatta hastane ye gittiğimde eksik evrak olarak değilde bütün doktorları dolaştırıp evrakları teslim ettim (eksik evrak sadece sft idi) bana kuruldan sonra biz evrakı göndereceğiz dediler ve 10 gün sonra bağlı bulunduğum vergi dairesine gittiğimde ordan tanıdık vasıtasıyla ögrendigim şu % 74.... 2 yıl süreli vermişler ve 19 Nisan da ankara yı aradım ve o gün kuruldan %74...2 yıl süreli onaylanmış.... sorum şu: sürekli raporum varken neden 60 olan raporum 74 olmuş ve süreli olmuş anlamadım... 3350 günüm var engelli emekliliğine müracat edebilirmiyim... 1996 da Bağkur (1025 gün) 2006 da SSK var toplam ( 3350 gün) teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19351]Lizbonkare[/MENTION] vergi indirimi başvurusunda hastanenin verdiği oran geçerlidir diye verilmiş bir mahkeme kararı var. Bu kararda kısaca şunu diyor vergi indirimi başvurunda hastane ne demişse o olur. Bu karara binaen verilen orana itiraz edebilirsiniz. Emekliliğinize gelince süreli vergi indirimi raporuylada emeklilikte başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız verilen süre dolunca raporu yenilemeniz gerekir

Lizbonkare

Üye
Üye
Halil bey sözleşmeli ögretmenim Temmuz da emekliliğe müracat edicem bu arada sağlık raporu İçin 6 ay dolduktan sonra başka şehirde sağlık raporu İçin tekrar müracat edebilirmiyim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla evet tekrar başvurabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye