Sağlık Raporumda ki hatalı derecelendirme

alihancakir

Üye
Üye
Merhabalar,
Süreğen Miyopati hastasıyım son 3 engelli raporumda %52 engel raporum bulunmaktaydı. 2 ay önce yetişkin engelli raporu aldım ama normal ehliyetim olmasına rağmen bana ''Sürücü Olamaz'' İbaresi ile %52 engel raporu verdiler. İtirazda bulundum ve hakem hastane olarak geçen ay Yozgat Şehir Hastanesine gittim. ve doktorlar ile görüştüktüm. 2 gün öncesinde Heyete Yozgat Hastanesine gittim. Lakin kimseyi içeri almadılar dertlerini dinlemediler. Hastaya bakmadan Saat 4 de gelip rapor sonuçlarınızı alın dediler. Saat 4 de gittiğimde Engel oranımın %52 den %20 ye düştüğünü gördüm. Çok şaşırttı beni çünkü hem heyete almadılar benim derdimi dinlemediler beni görmediler hemde tedavisi olmayan ilacı dahi bulunmayan hastalığımın derecesini 1 ayda %32 birden düşürdüler. Yozgat Hastanesi Başhekim yardımcısı ile görüştüğümde biz bu kararı verdik diyip gönderdi. Dün tekrar rapora itiraz ettim. Bu sefer Sivas Numune Hastanesine gideceğim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Kimseye bakmadan dertlerini dinlemeden hastayı görmeden böyle rapor derecelendirmesi yapmaları doğru mu ?
Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim.

Tekerlekli Sandalye