Sağlık raporumu kaybettim. Emeklilik başvurusunda sorun olur mu?

sayın gazoz agacı ben ev tasınırken saglık raporumu kaybettim ama vergi indirim belgem elimde ilerde emeklilige basvururken saglık raporunun kaybolması sorun olurmu yoksa vergi indirim belgem yeterli olurmu simdiden tesekkürler not:vergi indirimim 3. derece sürekli

Selam Arkadaşım,

Ben emekliliğime başvururken vergi indirim belgemi ve sağlık kurulu raporumu istemişlerdi. Vergi indirim hakkı belgesine ekleyerek dosyaya koydular. Aklıma gelen tek şey bir arkadaşım raporunu kaybetmişti ve şişli etfal hastanesinden bir nüshasını istemişti yani sürekli rapor olduğu için bir nüshası da hastanede kalıyor ama tarih yakın zamanda çıkarıp kaybettiğinden olabilir vermişlerdi.

Kendinizi üzmeyin şimdilik canınız sağolsun ama emekliliğe az bir zaman kaldığında en son raporu aldığınız hastaneye tekrar müracaat edersiniz.

Aslına bakılırsa vergi indirimi belgenin elinde olması yeterli. Zira vergi indiriminin en büyük avantajlarından biri emeklilik başvurusunda yeni rapor istenmemesi. Ama SGK'daki memurlar mevcut raporun bir nüshasını isteyebilir. Nitekim Gazoz Ağacı arkadaşımızda öyle olmuş. En sağlıklı yol vakit kaybetmeden raporu aldığın hastaneye başvur "aslı gibidir" ibareli bir kaç nüshasını al. Elinde bulunsun ilerde lazım olur.

MRB BEN KONYDAN ÖMER sayın halil abi ben 2022 maaş için ankaraya aslı %40 rapor gonderdıgım raporu sımdı vergı ındırımı ıcın gerı nasıl ısterım nasıl bır dılekce yazmalıyız veya aramalımıyız,Hastane aslını vermıyor 2cı aslı bende olgundan onuda gonderdıgımden
saygılarımla

Selam Halil,

Hastanede raporun bir nüshası var ama her hastane çalışanının ya da heyetin yada ilgili kişilerin engelliye bakış açısı çok farklı maalesef kimseyi suçlayamıyoruz ama gerçekten vermeleri lazım ya da bir fotokopisini hiç olmazsa ama arkadaşlarımdan duyduklarım o kadar üzücü ki ( çalıştığım kurumda raporunu kaybeden arkadaşlarımın hastaneden raporun diğer nüshasını almak için gittiklerinde aldığı cevaplar gerçekten iç yakıcı... )

Benim ülkemin her insanı bir olmuyor, Allah hep iyi niyetlilerle karşılaştırsın hepinizi...

halil abi vergi dairesi istiyor hastane vermiyor başhekımlıkte cözum yok dedı yanı sana önceki bırını vermıstık onu neyaptın dedıler bende işyerine veya bıyere verdıgımı söledım baktı hastane kontrole ankara sgk a gondermıssın dedı ama ben aslı gıbıdırde gondermıs olabılırım onların baktıgında aslı dıye yazarmı? sgk da yardımcı olurmusunuz 1 de vergı daıresı dıyorkı senı hastneye sevk edecem raporun yok dedı :D bende ıstemez dedım cunku ben 2cı muhanede belkı %40ken %39 alcam onu ıstıyorlar ama benım rapor sureklı vergı daıresı dılekce yazmalısın dedı ankara ya hastenede dedı bende aile sosyal politikalar bakanlıgından yardım aldım malmudurlukle gorus dedıler onlar getırtsın dedı. ben nasıl bır dılekce yazmalıyım veya sız yazabılırmısınız teşekkürler bırde vergı daıresıne dedım %50 lık hastenden var dedım baska hasteneden ama 205 tarıhlı dedım kabul olmaz dedıler 208 olur dedıler sımdıkı oydu

Arkadaşlar nasıl vergi indirim belgeniz elinizde raporu defterdarlık işyerine gönderiyor benim elimdede fotokopisi var indirim belgesinin ve raporun işyeri bu belgeyi bize vermedi yani belge dersem belgeden ziyade resmi yazıyı ben memurum ama yazıyı tesadüfen gördüm içinde rapor oranı falan yazıyordu sizdeki de fotokopimi yoksa aslını vermelerimi gerekirdi fotokopisi olsa emeklilikte işe yarar mı saygılar.

Geri