Sağlık Raporunda %90 ve Üzeri Almak İçin Ne Yapmalıyım

MustafaSelim

Üye
Üye
Selamun Aleyküm Arkadaşlar.Siz değerli bilgili arkadaşlardan bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.10 yaşında engelli oğlum var 2 yıllık süreli rapor alıyoruz bir türlü %90 ve üzeri alamıyoruz itiraz ediyorum hakem hastanesine yolluyorlar sonuç aynı %85 i geçemiyoruz.Nasıl yol izlemem lazım.Normalde hastalıklarından dolayı %90 veya üzeri hakkımız mı?
Oğlumun hastalıkları Belden aşagısı tutmuyor,Altı bezleniyor,Tak yapıyoruz,omurilik bölgesinde kemik vardı o alındı platin takıldı,epilepsi nöbet geçiriyor raporda %20,zihinsel engeli%25,doğuştan çift taraflı kalça çıkığı var

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19731]MustafaSelim[/MENTION]
Verilen rapor oranının düşük olduğuna inanılması halinde yapılacak tek şey rapora itiraz etmek. Sizde bunu yapmışsınız ancak yine sonuç değişmemiş. Rapor oranını yükseltmenin başkada bir yolu yok malasef. Bahsettiğiniz durumdaki bir çocuğa evet bana görede %90 rapor verilmeli ancak DR lar neye göre 85 vermişler bende anlamadım.

MustafaSelim

Üye
Üye
Cevabınız için çok teşekkür ederim bende ne yapacağımı şaşırdım ötv indirimli araba alacam alamıyorum bir türlü başka bir yol yok mu.
Tak yapıyoruz küçük abdestini ve büyük abdestini biz yaptırıyoruz acaba oranı kaç oluyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mustafa bey söylediğim gibi bu konuda yapılacak tek şey rapora itiraz etmek. İtiraz sonuç vermediği zaman işi mahkemeye taşıyabilirsiniz ama inanın çok zahmetli olur mahkeme süreci ve mahkeme sürecinin sonunda olumlu karar çıkacağınında garantisi yok malasef.

Tekerlekli Sandalye