Sağlık raporunda sorun yaşadım

musto_kara

Üye
Üye
Geçen hafta sağlık kurulundan işlemlere başladım ama hiçte umdugum gibi olmadı bütü tedavileri oldum fakat raporu teslım etmedım
Ortepedi bana % 18 verdi diger doktorlar hiç ilgilenmedi zaten nerenden rahatsızsın dıye soruyorlar kalça deyince hiç ilgilenmeden imzayi bastılar özellikle bugun daha gıcık oldum doktora ortopedi bel agrılarım için beyin cerahisine gönderdi gittim doktor topuguna basarak yürü dedi yürüdüm tamam bişeyin yok dedi bastı imzayı... doktor bey belimde bel fıtıgı süphesi var dedım türkiyenin % 28 bel fıtıgı var diyo deli oldum sinirlendim çıktım odadan evrakları teslım etmedım başka bir hastaneden tekrardan basvuru yapabılırmııym bide aklıma direk askeriyeye basvurcam nasıl yapayım sizce kafam cok karısık [/QUOTE]

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi sizin daha önceden raporunuz varsa bu raporun puanı ve sürekli durumu nedir.

şu sıralarda burda dr benimle ilgilenmedi şikayeti çok görür oldum. bu beni rahatsız ediyor. sizin şikayetiniz değil. bu durum.

musto_kara

Üye
Üye
benim daha önceden raporumn yok ilk defa alıyorum...
dosyayı tamamladım ama sağlık kuruluna vermedim acaba başka bir hastaneden yeniden çıkartabılırmıyım

M

mavibalina2012

Guest
Sn. musto_kara
Sağlık Kurulu Raporu Verilirken,
-İlgili yönetmelik hükümleri gereğince engelliler için Sağlık Kurulu Raporu Düzenlenirken, Özür Oranı Cetvelinden faydalanılır. Birden fazla sakatlık durumu mevcut ise, balthzar oranına göre oran hesaplanıp kesinlik kazandırılır...Raporun süreklilik arz etmesi mutlaka belirtmelidir eğer hastalık süreklilik arz etmiyorsa değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır. Yani geçirdiğiniz tüm hastalıklar bu oran cetvelinde mevcut değildir öncelikle hastalığınız cetvele dahil mi...Sürekli kontrol altında iseniz doktorunuzdan durumunuzu gösteren hasta bilgi formunuzu, epikriz mahiyetinde de olabilir geçirdiğiniz hastalıkla ilgili bilgi dökümanını heyete sununuz...
TEKRAR RAPOR TALEBİ
Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez...

musto_kara

Üye
Üye
ben dosyayı tam olarak tamamlamadım oyuzden şimdiki hastaneden değilde başka bir hastaneden tekrardan işlemlere başlamak istiyortum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizde hangi hastalık varsa o branşın dr u size verilecek oranı belirler. Atıyorum şikayetiniz / rahatsızlığınız pskolojikse ortopedi dr u size bakmaz. Bakarda prosedörü tamamlamak için şikayetiniz nedir diye sorar. Açıkcası ben sizin %40 ın üzerinde bir rapor alacağınızı pek sanmıyorum. Bel fıtığı için öyle yüksek bir oranda verilmez. Yinede şansımı demek istiyorum dersen kaar senin.

M

mavibalina2012

Guest
Sn. musto_kara
İşleminiz neticelenmedi ise size önerim, hastalığınıza dair dökümanlarla müracaat etmeniz yönünde, heyet raporunuz kesinleştiğinde zaten sistemde görülür, o takdirde yeniden rapor için başvuraracak olursanız altı ay beklemeniz gerekecektir....Ancak belirttiğim gibi tüm hastalıklar Heyet raporu kapsamında değil... Sağlıcakla ve esenlikle kalınız...

musto_kara

Üye
Üye
Halil bey sizinle bu konu üzerinden 2 ay kadar önce konuşmustuk
benım doğustan gelen çift taraflı kalça bozuklugum var iki tarafada protez takılması gerekıyor
kalçalarımın agrısı belımede yansıyo ayrıcada beol fıtıgıda var ama beyın cerahı doktoru hiç inceleden direk imzayı bastı geçti ona kızgınlıgım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sana önerim şudur musto. Başka hastaneden rapor almak yerine şu an yarım kalan işlemlerini tamamla. Eğer beklemediğin bir sonuç gelirse rapora itiraz ederek "hakem hastanesine sevkini" iste. hakem hastaneleri en doğru oranı veren hastanelerdir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Mustokara,

Daha öncede seninle defalarca bu konuda konuştuk hatırlarsan. Kalça protez ameliyatı son aşamadır, çok ama çok ciddi bir karardır ve kemiklerin uygunsa yani femur başları uyumluysa yapılacaktır. Doktorlar ilgilenmedi derken onlar ya röntgenine bakarak uygun olmadığına karar verdiler ya da rahatsızlığın senin sandığın kadar ilerlememiş olduğundan sana engelli raporu vermeyi uygun bulmadılar.

Her insanın ağrı eşiği farklıdır. Ağrı eşiği demek ağrıya dayanabilme , katlanabilme kapasitesidir. Ağrıların sana göre çok fazla gelebilir ama önemli olan kalça kemiğinin röntgen görüntüsüdür. Bence ameliyat aşamasında değilsin , aynı zamanda kalça eklemlerinin durumu da engelli raporu alacak kadar ilerlemiş durumda değil. Yani % 18 verdiklerine göre tabii ki doktorlar haklı olabilirler.

musto_kara

Üye
Üye
kalça.jpg

bu fotograf kalçalarımın aynı gerekıyorsa mr sonuçlarımıda yazabılırım

M

mavibalina2012

Guest
Sn. musto_kara, biz burada nasıl karar verebiliriz sizin sağlık durumunuza veya engelinizin sizde yarattığı sekele buna ancak heyet karar verir...İki taraflı kalça çıkığı sizde nasıl sekel bırakmışsa ve bel fıtığı sekelinizi ne derece de etkileşmişse buna göre karar vereceklerdir ki kaldı ki kalça çıkıklığı bazı kişilerde ayakta kısalıkda yaratabiliyor varsa kısalığınız ve diğer sekelleriniz değerlendirilerek cevap verilir ancak sitemizde rapor oranınızı mr, röntgen veya diğer dökümanlarla tespit etmemiz imkansız...Mesela Polio Sekeline %40 rapor verilir ancak bu hastalık yüzünden tekerlekli sandalye kullananlar da var biraz daha rahat yürüyenlerde yani kişiye bıraktığı sekel oranına kişiler arasında da farklı işgücü kayıpları verilebiliyor sanırım anlatabildim...Sağlıcakla kalın...

Tekerlekli Sandalye