Sağlık raporunu bir günde çıkarta bilirmiyim

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Sağlık raporlarıyla ilgili bir sorum daha olacak. bu hafta sağlık kurulu raporu almayı planlıyorum. malum çalışıyorum ve iş yerinden izin almak biraz zor oluyor.
öğrenmek istediğim şu iş yerinden bir günlük izin alsam o bir gün içinde sağlık raporunun tüm işlemlerini halledebilirmiyim acaba?
yakın zamanda sağlık raporu alan arkadaş lar varmı yada tecrübe sahibi arkadaşlar konu hakkında bilgi verebilirmi?
şimdiden çok sağolun...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık raporunun bir günde çıkartılması birazda şansa bağlı…
Gittiğiniz hastanenin doluluk oranı ve tabiî ki doktorların inisiyatifine bağlı birazda…
Mesela ben 2 yıl önce sağlık kurulu raporu almak için heyet günü sabah erkenden hastaneye gittim. Heyet günü öğleden önce tüm d.r ları dolaşıp öğleden sonra da heyete girmeyi planlıyordum.
D.r ları tek tek dolandım sadece ortopedi ( yada fizik tedavi d.r u kalmıştı şu an net hatırlamıyorum) kalmıştı saate bi baktım daha saat 11.00 derin bi oh çektim… Ortopedi d.r gittik sırada bekleyen falanda yok. Bi sevinç daha… Kapıyı tıkladık içeri girdik… Bayan bir d.r hemşireyle birlikte çay içiyorlardı. Beni görünce “-Rapor için geldinizse hiç beklemeyin rapor alacakları öğlenden sonra muayene ediyorum.” Demezmi…
Tüm sevecenliğimle “-Hocam öğleden sonra heyet var muayenemizi yapın öğleden sonra heyete girelim malum kar kış gel git benim için zor oluyor.” Dedim
Aynı ketunlukla “ısrar etmeyin lütfen öğleden önce muayene edemem.” Dedi ve bizi postaladı…
İşte yukarda bu yüzden “birazda d.r ların insiyatifine” bağlı sözünü bu tür durumlar için kullandım…
Beni muayene etseydi ben bir günde raporu alacaktım ama işte gıcıklık yaptı ve alamadım. Özetle, hastane o gün çok dolu değilse, ve insaflı d.r lara denk gelirsen 1 günde alabilirsiniz…
Tabi hastaneye mutlaka “heyet günü” gitmelisiniz. Önceden sorun öğrenin heyet günlerini ve öyle gidin

Tekerlekli Sandalye