Sağlık raporunun süresi bitmeden yenileme

TSuNaMi

Üye
Üye
Merhaba arkadşlar. 2012 ağustos ayında almış olduğum 2 yıl süreli engelli raporum mevcut ( diabet 1 + sol alt ektremite ampute + damar tıkanıklığı ). Bu raporu aldığımda sağ ayak damarımda tıkanıklık yoktu ve sol ayağımdada bypass açıktı. Fakat şu an her ikiside tıkandı... Bunlara dayanaraktan raporumu süresi bitmeden yeniletip ötv muafiyetli araç almak üzere rapor yenileme talebinde bulundum.Lakin bir önceki raporum x şehrindeki devlet hastanesinden olduğu için ve ben şu an başka şehirde olduğumdan tekrar rapor almak için beni o hastaneye gönderdiler. Bunun yasal bir dayanağı varmıdır yada bu konuda prosedür nedir bilen varsa açıklarsa çok sevinirim... Teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç alakası yok. İsteyen istediği şehirden rapor alabilir. Hangi akla hizmet ilk raporu aldığınız şehre sevk etmişler anlamak mümkün değil. Bu ülkede sağlık raporu alan milyonlarca insan var. Bunlar her il değişikliğinde rapor yenilemeye kaltıklarında ilk raporu aldıkları hastaneye sevk edilmeleri yüzbinlerce engellinin sürekli seyahat halinde olması demekki buda çok çok saçma bir durum olur...

TSuNaMi

Üye
Üye
aynen halil bey. Çünkü daha önce benzer işlemi kendimde bizzat başka şehirden yaptırmıştım ama gel gelelim buradaki şahıslara bunu anlatamıyoruz. Bugün başhekimliğe bir dilekçe yazdım az sonra teslim edip yazılı cevap talep ettim. Bakalım hangi kanun yada yasaya göre yada mevzuata göre bu işlemi bu şekilde yapıyorlar anlamış olacağız. Eğer herhangi bir yanıt veremeyip gelin işleminizi başlatalım derlerse dava açmayı planlıyorum. Yarım canımızla bide bunlarla uğraşıyoruz yazık haketten...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başhekimliğe dilekce yazmanız çok yerinde olmuş. Yazılı soru ve alınan yazılı cevaplar her zaman daha iyidir. Gelişmeleri bizimle paylaşın lütfen...

TSuNaMi

Üye
Üye
Başhekimliğe dilekce yazmanız çok yerinde olmuş. Yazılı soru ve alınan yazılı cevaplar her zaman daha iyidir. Gelişmeleri bizimle paylaşın lütfen...

merhaba halil bey. Başhekimlikten yazılı yanıt isteyince işler değişti ve şu an sağlık raporum yenilenmiş durumda :). Heyetteki memurlar bi anda U dönüşü yapıp nedense "olmuyor" dedikleri işi bi anda "olduruverdiler" :) demekki bu işlerin kuralı bu... Şimdi başka sorunum var ama onun için yeni konu açsammı burdan yanıtlarmısınız ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hah işte olay budur. :) Yazılı cevap istediğinizde durum en üst düzeyde cevaplanmak zorunda o yüzden baştan savma iş yapamazlar. Bu arada başka konuyla ilgili sorunuz varsa "yeni konu açarak" dile getiriniz. Böylece burdaki konuda bölünmüş olmaz...

TSuNaMi

Üye
Üye
ilginiz için teşekkür ederim :)

Tekerlekli Sandalye