sağlık sigortası yardım

johnthesoul

Üye
Üye
bikaç sorum olacak bilgi alabilirsem memnun olurum

1)27 nisan 1987 doğumluyum erkeğim şuan tarih 20 haziran 2012 şuan itibariyle 25 yaşını doldurmuş mu oluyorum doldurmamış mı

2)Eğer doldurmadıysam annem ve babam ayrı babam sanırım sigortalı ben öğrenciyim yasa sanırım ocakta geçti ve ben henüz sigorta kurumuna başvurmadım

şuan gidersem öğrenci olduğumu dair bir kağıtla oraya mı gitmem gerekiyor ve annem babam ayrı olduğundan dolayı babamın sağlık sigortası varsa ondan mı yararlanabiliyorum soyadı muabbetinden dolayı annemin sigortası geçersiz mi oluyor gelecek seneye kadar yoksa başka bi durum mu söz konusu

3)ocaktan hazirana kadar 4-5 ay geçti bu süre içersinde bişey yapmadığımdan dolayı devlete borçlanmış oluyor muyum ayrı bir anne babanın 1987 doğumlu üniversite öğrencisi erkek oğlu olarak.

4)özetle şuanki yukarda saydığım durumlar altında gelir testi için mi gitmem gerekiyor yoksa öğrenci kağıdımla öğrenci olduğumu belirtmem için mi kuruma gitmem gerekiyor.

İsen Buga

Üye
Üye
1 sorunun cevabı 26 yaşından gün aldın...
2. sorunun cevabı öğrenci olduğunu belirtin. Onaylı ve tasdikli Öğrenci belgesi almalısın, sağlık sigortası kimin üzerinde ise onun varisisin...
3. gidip öğrenmek en iyisi; öğrenci olduğunu belgelediğinde silerler.
4. 3 şıkta cevaplanmıştır.

Kolay gelsin...

Tekerlekli Sandalye