Sağlık sigortası yatıranlar 2022 maaşı alamaz mı?

yovo

Üye
Üye
slm arkadaşlar şunu ögremek istiyorum 19 yaşında yüzde 90 engelli kızım var birde engelli annem var herikisinin de bakım ücreti alıyorum ben şu an işsiz zim sigortam yok annemin 500 lira emekli geliri var kızım için 2022 ye başvurdum bana bakım ücreti alıyorum diye olmuyor dediler birde genel saglık sigortasına gelir gösterip 35 tl ödüyorum bunuda engel saydılar dediklerigibimi sizlerden birde ögreneyim tşk iyiakşamlar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ortada bir geliriniz yoksa neden gss için ücret ödüyorsunuz normalde ücretsiz yararlanmanız gerekiyor, siz gss testi yaptırdınız mı?

yovo

Üye
Üye
merhaba memet bey sosyal yardımlaşma vakfı bakım ücretini gelir göstererek genel saglık sigortasından 35 tl her ay ödememi yaptı geçen yıl ve sosyal yardımlaşma vakfı 2022 maşıma bunun engel oldugunu söylüyor digeradı g.1 diye geçiyor tşk

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır kuruma itiraz edin ve önce 2022 maaşı versinler 2022 maaşında hesaplama yapılırken evde bakım maaşı gelir sayılmayacaktır, 2022 almaya hak kazanınca zaten ücretsiz yararlanacaksınız, kuruma bu şekilde itiraz edin ya bu memurlar harbiden insanı magdur etmekten başka birşey yapmıyor, 2022 versinler ücretsiz yararlanır 35 lirayıda ödemezsiniz. Memur arkadaşa bu şekilde izah edin olmaz derse gerekiyorsa müdüre çıkın.

bukalemun1976

Üye
Üye
annenizin gelir ve sizin aldığınız gelir toplamı gss devlet tarafından karşılanması için yüksektir bu yüzden den alamıyorsunuz çünkü şu an itibariyle aylık geliriniz 2000 yakın bu-yüzden alamazsınız ama annenize başkası baksa o zaman kızınız 2022 maaşı bugünkü durum devam ederse alır.

Tekerlekli Sandalye