Sağlık sorunları nedeniyle işten ayrılan tazminat alır mı?

musaaysan

Üye
Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar ;

Benim bir sorum olacak ben özel bir şirkette engelli calisanim temizliğini yapıyorum son zamanlarda belimin ağrısından dolayı hastaneye gittim bel kayması var dedi doktor bu işi artık yapamicam belimin kaydigina dair bir belge alsam doktordan tazminatımı alabilir miyim ? Lütfen bilen birşeyler yazsın .

SM-G5520 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hakan.60

Üye
Üye
Aleykümselam.
işçinin, fiilen yapmakta olduğu işin, sağlığı için tehlike oluşturduğuna dair bir rapor alması halinde kıdem tazminatı alarak işten ayrilma hakki vardır.
https://www.google.com.tr/amp/s/isc...glik-sorunlari-nedeniyle-isten-ayrilmasi/amp/
Yaptığınız iş sağlığınizi etkiliyorsa tazminatinizi alarak işten ayrilabilirsiniz.Bu olayı dr dan alacağınız yazı,rapor vb gibi belgelendirip işten ayrılmayı ve tazminat vb haklarınızi isteyin.haklarınizin yerine getirilmemesi durumunda iskur,ssk müdürlüğü olmadı is mahkemesine kadar gidersiniz.zaten böyle durumlarda iskur a yaptığınız sikayet yetiyor.her isveren iskur dan baya korkuyor.eskisi gibi mahkemelere pek is gitmiyor.
Kolay gelsin

Hakan.60

Üye
Üye
Zannetmiyorum.doktorunuzun raporu yeterli.
Ama isterseniz iskur dan bilgide alabilirsin.heyet lazım mı diye.belki calisamiycaniz işlerin raporda belirtilmesini isteyebilirler.bu durumda heyet olur.doktorun tek basina verdigi karara uymayabilirler.

Tekerlekli Sandalye