Sakatlandım diye nişanlım benden ayrıldı

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
1995 yazıydı iş başvurum kabul edilmiş 4 ay önce tanıştığım kız arkadaşımla nişanlanmaya karar vermiştik.

Hayatta her şey ama her şey istediğim gibi ilerliyordu. Bir işim olmuştu, seviyor seviliyordum. Her doğan gün benim için için ayrı bir mutluluktu.

O gün ise ayrı bir mutluydum hafta sonuydu ve bir haftadır görmediğim nişanlımla buluşacaktık. Öğlen saatlerine randevulaştık. Öğlen buluşacaktık ama ben sabahın köründe kalkıp kıyafet provasına başlamıştım bile neredeyse tüm elbiselerimi çıkarıp giyindim.

Iııııı bu yakışmadı

Sanki şu daha iyi duracak üzerimde

Saclarıma jöle sürsemmi?

Traş olayım yada böyle hafif kirli sakal daha mı yakışıyor

Kıyafet ve saç sakal provası neredeyse 2 saat sürdü

Sonun da mavi gömleğin altına kot pantolon giymeye karar verdim sinek kaydı bir traş da oldum. Ve evden cıktım.

Seri adımlarla buluşacağımız yere doğru ilerlemeye başladım.

Daha zaman vardı ama ben yinede acele ediyordum.

Kırmızı ışık yandı hah tamda zamanında dedim ve karşıdan karşıya gecmeye karar verdim yolu yarılamıştım ki süratle gelen bir kamyonu fark ettim.

Sonrasını hatırlamıyorum. Gözümü actığımda hastanede yatıyordum.

Annem baş ucumda oturuyordu. Benim ayıkdığımın farkına varmamıştı sürekli dua okuyordu.

-Anne bana ne oldu. Dedim

Birden heyecanlandı.

- Yok bir şey evladım iyi olacaksın. Dedi

O an kamyonu hatırladım. Bana kamyon çarptı diye mırıldandım.

Kafamda bin türlü soru işareti dolanıp duruyordu. Anneme bir şey sormadım hemşire geldi bir iğne yaptı uyudum.

Ertesi gün her şeyi öğrenmiştim.

Bana çarpan kamyon beni 3-4 metre ileri fırlatmış sonrada üzerime gelerek sağ bacağımın üzerinde frenleyerek sağ bacağımı paramparca etmiş. Doktarlar bacağımı kurtaramamış ve kalca hizasından kesmek zorunda kalmışlar. Kaburgalarımda ve sağ kolumda kırıklar vardı ama ben sürekli kesilen baçağımı düşünüyordum.

Hastanede uzunca bir süre yattım.

Nişanlım bir defa beni ziyaret gelmişti hastaneye. Beni hastanede görmek onu rahatsız ediyor herhalde diye düşünüyordum.

Hastaneden cıktım eve geldik. Bir ay oldu ama nişanlım evede gelmiyordu.

Telefonda sorduğumda işlerim var elim olmuyor gibi bahaneler uyduruyordu.

Bir akşam mustakbel kayın validem ve kayın pederim bize geldiler annem babam ben kardeşlerim oturduk kayın validem ve kayın pederim de bir tuhaflık sezdim sanki bir şey söyleyecekler ama söyleyemiyorlardı.

Derken kayın pederim söze girdi.

Bu işi uzatmanın anlamı yok. Çoçuğumuz (beni kastediyor) bir kaza gecirdi ve bacağını kaybetti işi daha fazla uzatmadan şu nişan işini bozalım dedi.

Bana çarpan kamyonun on katı çarpmıştı bu sözü duyunca annem babam bişeyler söylediler tam hatırlamıyorum.

Moralim çok bozulmuştu nişanlıma telefon actım onun ne düşündüğünü sordum. Anne babasının evlenmemizi istemediğini kendisininde onlara karşı çıkamayacağını söyledi.

Bu sözü duyunca hiçbir şey söylemeden usulca telefonu kapadım.

Bir kamyon daha çarpmıştı!!!!

Sakat kaldığım için iştende çıkartıldım.

Biryandan kaybettiğim baçağımın acısı bir yandan nişanlımın beni terk etmesi bir yandan işten cıkartılmam.

Beni mahvetmişti 2 yıl kendime gelemedim desem yeri var.

Ama işte zaman her şeyin ilacıdır derlerya insan her şeye alışıyor kaldıramam dediği yükleri kaldırıyor.
Zamanla kopan bacağada ayrılılan nişanlıyıda alışıyor. İçinizde bir yerlerde bir sızıda olsa alışıyorsunuz işte.

Yeni arayışlara giriyor insan. Bende öyle yaptım şimdi sakat statüsünde bir iş yerinde çalışıyorum. Kaybettiğim işi başka bir işe girerek telafi ettim baçağımın yerini koltuk değneği aldı.

Ama ayrıldığım ve çok sevdiğim nişanlımın yerine başka birini koyamadım hala!!!!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sözün bittiği yer derler ya sizinki de öyle bir hikâye.

Bilemiyorum belki de nişanlınıza çevresinden çok baskı yapıldı hani demiş ya “-anne babama karşı gelemem” diye yada bilemiyor mahalleden arkadaşlarından da aynı baskıyı görmüş olabilir.
Bu anlattığınız hikayede toplumsal kodlarda sakatlığa yüklenen negatif sosyal değerin bir örneğini daha görmüş olduk…

Tekerlekli Sandalye