Sakatlanma hikayem: Kısa ama acı

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
İşe başlayalı 6 ay olmuştu. Marangozda çalışıyordum üçret biraz düşüktü ama iyi kötü bir işim vardı sonuçta mutluydum.

Sabah iş akşam ev. hafta sonları arkadaşlarla gezip dolaşıyordum hayatım düzene girmişti sağlıklıydım daha ne isteyebilirdim.

O gün yine iş yeri yoğundu arkadaşlarla habire koşuşturorduk. ahmet vardı mahalleden arkadaşım hem çalışıyor hemde ahmetle şakalaşıyordum patron bize iş verdi el hızarıyla şunları kesin dedi. ben tahtaları tutuyordum ahmet kesiyordu.

Bir yandan da şakalaşıyorduk derken aniden bileğimde bir acı hissettim bir anlık dikkatsizlikten ahmet hızarı sol elimin bileğine vurmuştu bileğime bi baktım yarıya kadar gitmişti sonra bayılmışım.

Hastaneye kaldırdılar. Doktorlar sol elimi kesmişlerdi.

Benim için büyük şoktu. Artık marongazda çalışamayacaktım. sakat kalmıştım ve moralim bozuktu içine kapanmıştım sonra bir gün sokakta gezerken akülü sandalye kullanan bir engelli gördüm yüzünde gülüçükler vardı onun haline baktım bide kendi halime elimin kesilmesine üzüldüğüme utandım.
adamın bacakları çalışmıyordu belkide sandalyesine bile başkası bindiriyordu yinede yüzünde gülüçükler vardı o günden sonra elimin olmayışını takmadım.

Benden kötülüride vardı. halime şükretmeliydim ve artık hep şükür ediyorum...

E

ENB ÜYESİ

Guest
o sokakta gördüğün gülücük dağıtan tekerlekli sandalyedeki kişi benmiydm yoksa=)
şaka biyana inanın beterin beteri var senden kötüdurumdakilerine bakarsan moralin düzelir
mesela bana bak c6 c7 yani göğüsten aşası felç ama yinede şükür çünkü konuşabiliyorum yazabiliyorum sandalyeye binip gezebiliyorum bende kötüleri bile var herşeye rağmen şükürrr

Tekerlekli Sandalye