Sakatlık indirimi alamadığım için engelli emeklilik hakkım elimden alındı

iki defa vergi indirimi belgesi alamak için başvuruda bulundum birinde %40 rapor aldım ankaradan %35 olarak geri döndü ikincisinde ise direk %35 rapor verdiler.
ilk işe girdiğimde %45 sakatlık raporum vardı bu oranla engelli emekliliğinden rahatlıkla yararnarım derken emekliliğime 2-3 yıl kala vergi indirimi belgesi olmayan engelli çalışanların emekli olmayacağını öğrendim.
tabi iş başa düştü ve belgeyi almak için defterdarlığa ordanda hastaneye gittik.
hastane %40 oran verince şaşırdım ilk rapor oranım 45 idi neden şimdi yüzde 40 verdiler diye şaşkınlığım fazla sürmedi ankaradan %35 ile iyice şaşkına döndük.
aradan 1 yıl geçti tekrar başvurdum ama yine hüsran!!!!

şimdi ortada kalakaldım.
bunca yıllık çalışmışlığım ne olacak vergi indirimi belgesi alamazsam engelli emeklilik hakkım kaybolacak.
bu durumda benim ne yapmamı öneriyorsunuz. acil cevap verirseniz memnun olurum inanın sıkıntım hat safhada...

Son düzenleme:
Maliyenin red kararına bir dilekceyle itiraz etmelisiniz. İtiraz ettiniz mi bilemiyorum eğer itiraz ettiniz yinede red cevabı geldiyse bu seferde eski raporunuz geçerli sayılması için hukuki süreç başlatmalısınız.

Geri