Sakatlık indirimi ve emeklilik işlemleri..?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
selamlar bugün vergi indirimi raporunu hastane heyetine verdim. bundan sonra ne kadar zaman daha beklemem gerekir rapor sonucu bana ne zaman iletilir. ankaradan gelen % kesin sonuçmudur SGK bu oranı kesin kabul edermi
son olarak bağ-kur (tarım tarım ssk - ensonssk (750 gün) devam ediyor. emekliliğim hangi kurumdan olacak.
saygılar sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, raporunuz büyük olasılıkla 1-2 hafta içinde “iş yerine” gönderilir. Daha sonra raporunuz Ankara ya gider ve Ankara raporu onaylarsa bu kesin sonuçtur. Bir kere vergi indirimi aldığınız da bu hakkınız baki dir ve sizden emeklilik gününüz geldiğinde yeni rapor istenmez.
Son sorunuzu tam anlayamadım. Son primleriniz SSK lı olarak yattı ve 750 gün SSK priminiz mi var?

E

ENB ÜYESİ

Guest
halil bey toplamda 4000 gün çivarında günüm var karışık olarak son 750 günü ssk diğerleri bağkur-tarımssk şeklinde.
beki ankaradan rapor ne kadar sürede gelir süreci hızlandırmak için yapabileceğimiz bir şey olurmu.
saygılar..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yatırılan son 2520 gün primin fazlası hangi kuruma yapılmış sa o kurum dan emekli olursunuz. Size tavsiyem SSK ya devam etmeniz. Zira SSK dan emekli olmak Bağ-Kur'dan emekli olmaya göre daha avantajlı. Raporunuz Ankara'ya gittikten 45 gün sonra sonuçlanır.(en azından mevzuat ta böyle diyor) En en fazla 2-3 ay sürer... Ve vergi indirimi belgesini sürecini hızlandırmak için sizin ekstrem bir şey yapmanıza gerek yok. Siz yapmanız gerekenleri yapmışsınız zaten. Arkanıza yaslanın ve raporum onaylanıp gelmesini bekleyin. Dilerim kısa sürede ve başvurunuz onaylanmış olarak size geri döner.

Tekerlekli Sandalye