Sakatlık oranım %80. 2022 aylığı alabilirmi yim?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
ben %80 engelliyim bilmiyordum nette gezerken tesadüfen gördüm bu 2022 dedilen maaş sakat maaşımı bende alabilirmiyim nasıl alabilirim kim veriyor bu maaşı şartları nedir aceba özürlü maaşına 2022 maaşımı deniliyor_?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şartların tutuyorsa alabilirsin tabi. özetle, 18 yaşından büyüksen ailede (giderler çıkartıldıktan sonra) kişi başına düşen gelir 87 TL yi geçmiyorsa bulunduğun ildeki malmüdürlüğüne baş vurarak 2022 maaşı talebinde bulunabilirsin.

E

ENB ÜYESİ

Guest
peki bunun için saglık kurulu raporu geçerlimi ben çok fazla bilmiyorum bi rapor evde %80 3 sene önce almıştık o rapor bu maaş için geçermi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Üç yıl önce alınan rapor güncelliğini kaybetmiştir. O raporu kabul etmezler yenisini cıkarmak zorundasınız...

E

ENB ÜYESİ

Guest
peki hastaneye gidip ne raporu almam gerektigini söyleyeyim saglık kurulu raporunu ne için istedigimi belirteyim?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Zaten defterdarlığa 2022 maaşı için müracaat ettiğinde onlar seni hastaneye sevk edecekler. sevk kağıdında 2022 maaşı için istendiği belirtilir.

E

ENB ÜYESİ

Guest
peki ben bu sakat oranıyla bakım maaşı alabilirmiyim bakım maaşı alabilmek için şartlar nedir?

Tekerlekli Sandalye