Sakatlık oranım düşürülürse önceden elde ettiğim haklar elimden alınır mı?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Merhabalar, %65 sakatlık oranıyla ikinçi derecede vergi indirimi almaktayım. malum uzun bir süredir sakatlık oranı düşürülüyor. İlerde benden yeni rapor istenir ve ve sakatlık oranım düşerse emeklilik gibi haklarım elindem alınırmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vergi indirimi alıyorsanız haklarınız bakidir. Hiç bir şekilde kazanılmış hakkınızı elinizden alamazlar. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın...

osman kırçın

Üye
Üye
slm arkadaslar bende % 70 engelı rapporuyla ıse gırdım sımdı vergı ındırımı ıcın basvuracam bendede tereddutler acaba ozurlu oranımı dusururler mı dıye ben losemı hastasıyım ve bukonuda bılgısı olan varsa paylasırsa sevınırım

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar eğer engelli raporu alarak işe girdiyseniz biran önce vergi indirim hakkı içinde başvurmalısınız yani işe girdikten sonra en kısa zamanda vergi indirim hakkı almak hem sizin maaşınızda olumlu bir artış sağlamanıza yardımcı olur hem de aradan fazla zaman geçmeden başvuru yaparsanız ki ( genelde işyerinden maliyeye bir yazı veriliyor size vergi indirim hakkı için işyerinizden yönlendiriliyorsunuz ve daha kolay ) raporunuzun yenilenme ve dolayısıyla rapor oranının düşürülme riski ortadan kalkmış olur.

Bunları yazarken ben de raporu düşürülenlerdenim oysa :) işe başlarken vergi indirim hakkı diye bir şey bilmiyordum ve ancak 2 sene sonra öğrendim, her şeyden önce yeni rapor almam gerekti ve % 61 olan rapor oranım vergi indirim hakkkı için tekrar aldığımda % 54 ' e düşürüldü.

Tekerlekli Sandalye