Sakatlık raporu alsam geçmiş yıllardaki ödenmiş primlerim veya yıllarım kaybolur mu?

Değerli arkadaşlar;

Sizden bir kaç konuda yardım rica ediyorum.

21.09.1976 doğumluyum. 30.05.1995 tarihinde ssk başlangıcım var. 3880 gün prim ödedim.

Sağ kolumda omuz ve dirsekte Brekial Fleksus Lezyonu bulunmakta. Bu sebeple 1995 de askerlikten muaf tutuldum. Yine doğuştan sağ gözümde 3.75 ve sağ gözümde 3.25 miyop problemim var. Bu numaralar zamanla daha da büyüyecekti fakat ben daha ileri derecede gözlük kullanmak istemediğim için doktora tekrar gitmek istemedim çocuk yaşta. Gerçi onlarla da göremiyorum ya :)

Özet olarak ben işe başlamadan önce önce veya şu zamana kadar sakatlık raporu için başvuru yapmadım.
1 - Şimdi başvuru yapabilir miyim?
2 - Tahmini olarak sakatlık derecesi ne olur?
3 - Bir sakatlık raporu alsam da eçmiş yıllardaki ödenmiş primlerim veya yıllarım kayıp mı sayılır?

Teşekkürler.

işyerinizden çalıştığınıza dair yazı alın; İlgili kuruma diye başlık atın falanca kişi şuan işyerimizde çalışmaktadır gereği yapılamsını rica ederim vs.
müdür imzası mühür bitti...
o belge ile bilikte fotograf kimlik fotokopisi vs ile birlikte vergi dairesine gidin
onlar sizi ahstaneye yönlendirir...
doktorun vereceği rapora kalmış % kaç verir bilemem: askeri rapor ile heyet raporu birbirini tutmayacaktır.

Peki geçmiş yıllarda ödediğim primler için nasıl bir prosedür uygulanır. ?
Çünkü 1995 işe giriş tarihim ve öğrenebildiğim kadar 17 yıl ve 3920 prim ile emeklilik hakkım oluyormuş?

vergi dairesine gittiğiniz gün esas alınır. Zamanında gitseydin diye direnirler. Dolayısıyla vergi dairesinden aldığınız belge esas alınır. Başka çözüm yok

Eğer %40-59 arası bir rapor alırsanız, 17 yıl hizmet süresi ve 3920 gün primle emekli olursunuz. Geçmiş yıllardaki ödenmiş primlerinizin kaybolması söz konusu dahi olamaz.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Başka bir sorumda. Ben evden çalışıyorum İstanbu'daki bir firma için. Onlar sigortamı ve maaşımı oradan ödüyorlar
Firma İstanbul'da ben ise Bodrum'dayım.
Bu rapora başvurmak için Bodrumda mı yoksa İstanbul'da mı süreci başlatmalıyım?

Çalıştığın işyerinin ikamet adresi İstanbul olduğundan ahstaneyi istanbulda seçerseniz daha iyi.. Bodrum.da alacağın raporları kabul etmeyebilirler...

hastahenden vergı ındrımı %40 alamzsa emeklı olamıyoruz galıba bıde vergı daıresı sureklı raporun oranını dusurme gıbı bı ıhtımalı olurmu. benım raporumda %56 ondan sordum...sakata gelmeyız sanırım...

Vergi dairesinden vergi indirimi onayı almadıkça erken emekli olamıyorsun ancak normal emekli oluyorsunuz.

Vergi Dairesi değil Maliye Bakanlığındaki memurlar oran düşürür. Her nedense?
sizinde mahkeme yolunuz açılır: Doktorun verdiği oran geçerlidir buna ilişkin dava sonuçları var ancak; sizin sakatlığınız oranınıza uygunmu bilmek gerek.

Geri