Sakatlık (Vergi İndirimi) raporu hakkında?

ÇILGIN1

Üye
Üye
Selam Engelliler site yöneticileri öncelikle biz engelli vatandaşları aydınlattığınız için çok teşekkür ederim. Benim sıkıntım sizden ricam Sürelli sakat raporunun günü doldu bu raporda süresiz vergi indirimi ve süreksiz %57 sakat raporum mevcut bu rapor 15-02-2013 tarihinde dolan bu raporu tekrar almam için ne yapmam gerekli. Tekrar defterdarlığa gidip verği indirimi başvurmam Gerekmi yoksa direk hastaneye başvurmam gerek beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden ilginize alakanıza çok teşekkür ederim. işlerinizde de başarılar dilerim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Önceden vergi indirimine başvurdunuz ve süreli olarak onaylandı, şimdi yeni aldığınız raporda süresiz ibaresi var ve siz süreli olan vergi indirimi için yeni alınan raporla süresiz yapabilir miyimmi demek istiyorsunuz?

ÇILGIN1

Üye
Üye
Evet süresiz yapabilirmiyim birde tekrar rapor alırken vergi indirimi içim terkrar deftardarlıga başvurmam gereklimi teşekkürler.
Vergi indirimim süresiz ama %57 sakat raporum süreli 15-02-2013 tarihinde günü bitti. Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Defterdarlıktan sevk alıp hastaney gideceksiniz. Sonra hastanenin verdiği raporu tekrardan defterdarlığa vereceksiniz. Genel işleyiş bu. Ama sanırım siz kendiniz almışsınız raporu. Sevklimi aldınız bilmiyoruz. Elinizdeki raporu defterdarlığa bi verin bakalım kabuledeceklermi. Etmezlerse yukarda yazdığım şekilde yapacaksınız.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Edit: Ben mesaj yazarken siz yazmışsınız. Vergi indiriminiz süresizse başka bir şey yapmanıza gerek yok.

ÇILGIN1

Üye
Üye
önceki raporumu defterdarlik sevk etti elden verne dim önceki raporum vergi indirimi sürekli şimdi tekrar defterdarliğa başvurmam gerekli mi teşekkürler.
%57 süreksiz raporumu süreliye Cevirebilirmiyim direk hastaneye baş vurmam gerek teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Serekli ibareli vergi indirimi almışsanız işlem bitmiştir.
Ayrıca süreksiz ibareli raporu neden süreliye çevirmek istiyorsunuz?

ÇILGIN1

Üye
Üye
çünkü benim hastalıgım karaciğer glikozen depo hastalıgı tedavisi yok bununla beraber kas hastalığım ve gözlerimde görme bozukluğu mevcut tedavisi yok yürüyemiyorm hastanelerede gidemiyorun erken emeklilik olmak içim teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şeker kardeşim vergi indirimin süresiz olarak onaylanmış. Bundan sonra yapman gereken bir şey yok diyorum. Emekliliğin geldiğinde emekli olacaksın.

ÇILGIN1

Üye
Üye
beni aydınlattığınız için çok teşekkürler işlerimizbe başarılar dilerim.

padisah

Üye
Üye
yüzde 41 oranında süresiz raporun var. raporun bu sene aldım. defterdarlığa vergi indirimi için başvurduktan sonra hemen indirimden faydalanırmıyım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi başvurunuzun onaylanması ortalama 2 ayı bulur. Ondan sonra faydalanırsınız.

BURSAYAREN

Üye
Üye
vergi indirimi başvurunuzun onaylanması ortalama 2 ayı bulur. Ondan sonra faydalanırsınız.

mrh ben başvuru yaptim geçen hafta..acaba alan arkadaşlar varmi nekadar oluyor..kizimdan dolayi eşim alacak...bodrodaki gelir vergisi ibaresinin karşisinda 265 yaziyor acaba bunun yüzde kaçini aliyoruz..kizimin rapor orani %80..bilen varsa tahmini söylerse sevinirim..şimdiden teşekkürler..
:)

padisah

Üye
Üye
Vergi indirimi başvurunuzun onaylanması ortalama 2 ayı bulur. Ondan sonra faydalanırsınız.

halil bey diyorlar ya benim rapor oranım düşürüldü falan.. benimkinin de düşürülme ihtimali var mı neye göre düşürülüyor? eski raporlar için mi geçerli bu rapor oranlarının düşürülmesi ilk defa yeni alanlar içinde mi geçerli ?

padisah

Üye
Üye
çok teşekkür ederim. içimi rahatlattınız verdiğiniz bilgilerle. Allah razı olsun

Tekerlekli Sandalye