Sakatlık vergi indirimi ve emeklilik işlemleri?

teamtech

Üye
Üye
mrb ben vergi indirimim 11.11.2012 de geldi ve emeklilik için nasıl başvurcaz sigorta gunun baslangıcı 01.05.2004 ten özel sektörde calısmaktayım ve sizinde dedıgı gıbı yaptım vergi indirimimim bir nushasını ıstedım isyerınden yarın gel bulalım dediler ve vardıgımda dedıklerı bulamamıslar ve neyapcamı sölediler bende akrabam istedi dedim nere koydular allah bılır neyapmalıyım yardımcı olursanız sevınırım saygılarımla

M

mavibalina2012

Guest
Sevgili Teamtech,

Vergi indiriminiz işyerine geldi ve kaybolduysa bulunduğunuz defterdarlıktan bir nüshasını tekrardan isteyebilirsiniz rica minnet, insaflı birisine denk gelirseniz onaydan çıktığı için fotopoki veriyorlar...Ancak ben mi yanlış anlıyorum bir buçuk önce gelen evrakınız mı işyerinizde kayboldu o vakit size vergi indirimi uygulamadılar mı...Vergi indirimleri kurumunuza ne kadar geç gelirse gelsin raporların onaydan çıktığı tarihten itibaren yani geriye dönük olarak maaşınıza yansır...Ne yapacaksın diye sormak yerine zaten indirimin geldiği vakit sana paraflattırıp bir suretini vermeleri gerekiyordu...

Bilmiyorum konuyu daha önceden açmışsınız herhalde ancak her açıldığında unutulma olasılığını da göz önünde bulundurarak bilgilerinizi tekrardan yazarsanız gereksiz yazışmaya meydan vermeyiz...Rapor oranınızı, ilk işe giriş tarihinizi (01.05.2004 doğru mu), daha önceye dair hizmetleriniz var mı, sonradan engelli olmuşsanız ve askerlik borçlanmanız varsa süresini veya süresini engelli mi yoksa malulen emekli mi olmak istiyorsanız yazmanız halinde yardımcı olmaya çalışırız...Sağlıcakla ve esenlikle kalın..

İsen Buga

Üye
Üye
mrb ben vergi indirimim 11.11.2012 de geldi ve emeklilik için nasıl başvurcaz sigorta gunun baslangıcı 01.05.2004 ten özel sektörde calısmaktayım ve sizinde dedıgı gıbı yaptım vergi indirimimim bir nushasını ıstedım isyerınden yarın gel bulalım dediler ve vardıgımda dedıklerı bulamamıslar ve neyapcamı sölediler bende akrabam istedi dedim nere koydular allah bılır neyapmalıyım yardımcı olursanız sevınırım saygılarımla

Vergi indirimi ile ilgili bilgiler size var. Tarih ve sayı doğruluğunu vergi indiriminden öğrenebilirsiniz. Onlardan nüsha alabilirsiniz. Ancak emekliliğiniz geldiğinde SGK ilgilenir. Bir dilekçe ile emeklilik zamanınız geldiğinde bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

teamtech

Üye
Üye
mrb bir sorum daha olacaktı şimdi 01.05.2004 ten sigorta baslangıcım var ve 800 gun sıgortam var özel sektorde calısmaktayım yanı fabrıkada şimdi sakatlık vergiden muhafım %40 nezaman emeklilik işlemlerini benmı başlatmam gerekiyor ve nezaman emeklil olurum bana yardımcı olurmusunuz lütfen bilenler konuya cevapı yazarmı?

diesel1907

Üye
Üye
İYİ AKŞAMLAR Bİ sorum var acil cevaplarsanız çok sevinirim orta mental zeka geriliği %70 özürlü raporum var çalışıyorum.vergi indirimi nden yararlanmak için defterdarlığa başvurmayı düşünüyorum ondan sonraki aşamada özürlülük oranım düşermi düşmezmi eğer genel sağlık kurlu özürlülük oranımı düşürürse 3600 günden emekli olamazmıyım ? teşekkürlercevabınızı bekliyorum .:confused::confused:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Oranın düşürülüp düşürülmeyeceği konusunda kimse net bilgi veremez. Ne zaman emekli olacağını söyleyebilmemiz için ilk sigortalılık tarihini bilmemiz gerekir.

İsen Buga

Üye
Üye
Teamtech kardes

Sizin durum icin elimde emeklilik cizelgesi yok. Tahmini rakam vereyim 19 yil olmasi muhtemelen. 19 yil sonunda isterseniz emekli olursunuz isterseniz biraz daha calisirsiniz. Daha fazla alismaniz size zarari olmaz ama maasinizi etkiler. Hal. Oyle iken emekliliginizin geldigi zaman istek sahibi olan siz emekliligi baslatacaksiniz.

teamtech

Üye
Üye
sayın isen boga kardes ben once sgk vardım 2oo4 baslangıcım var dedım onlar dedi kacgun luk vardedı 500 du ozaman bana 2014te emeklilik işleminizi baslatırız dedıler ozaman gel dediler yanı 10 sene de emeklilik işlemini baslatıyorlarmıs benım suan 10sene oldu yanı sunu dıyım pirim gun sayısı onemli degıl yıl olarak 20yıl 3060+40400 cıvarı emeklilik işlemi oluyormus yanı şimdi dıyelım yıl doldu ama gun az ozaman gunu doldurmak için para veya fazla calısmak gerekıyormus-- benım dedıgım suan 2013 te emeklilik işlemini baslatsam ortalama 10cu ayda fılan başvuru olurmu demıstım ve kısmen 30600 doldurmayı bosver benım eksıklık var calısmadıgım gun ++4-5 yıl fılan

Tekerlekli Sandalye