Sakatlık / vergi indirimi

09/1997 yılında sigorta başlangıcım yapıldı, 11/2000 tarihinden beri de Ege Serbest Bölgesinde çalışmaktayım. Bundan 2 yıl öncesine kadar Gelir Vergisi olmadığından maaşlarımızdan yapılan herhangi bir kesintide olmamıştı, 2 yıldan beri maaşlarımızda gelir vergisi gösteriliyor ancak, firmamızın satışlarının %85 den fazlası ihraç edildiğinden dolayı Gelir vergisinde %100 muafiyet uygulanıyor, böylece bizden kesilen herhangi bir vergi olmuyor.

Ben özürlü personel kadrosunda çalışıyorum ve %40 dereceli sağlık raporum var, erken emeklilikten faydalanmak istiyorum, araştırmalarıma göre gelir idaresinden sakatlık/vergi indirimi için başvurup bu başvurunun kabul edilmesi gerekiyormuş.

Şimdi hem Serbest bölgede çalışıyor olmamdan hemde %85 ihracat muafiyeti nedeniyle bordroma yansımayan gelir vergisinden dolayı, bu indirimi alamama gibi bir durum söz konusu olur mu? Eğer olursa ben erken emeklilikten nasıl faydalanacağım...

Vergi indirimi belgesi alman halinde, 18 yıl hizmet süresi ve 4080 gün primle emekli olursun. Vergi indiimi almama gibi bir durum yaşanmaz.

Geri