Salyangoz ve Ben.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
salyangoz.jpg

şu an su içtim de aklıma yaşadığım bir olay geldi..

onyedi yaşında idim.. yatak odam da komidinin üzerinde sürahi ve bir bardak vardı (gece su içmek istediğimde mutfağa gitmemek için :p ) o zamanlar oturduğumuz ilçe de evimizde su yoktu.. hafta da 1-2 kez tanker gelirdi.. bidonlara su doldururduk.. ve bir hafta boyunca su ihtiyacımızı su doldurduğumuz bidonlardan karşılardık..

bir gece su içiyorum, sürahinin kapağında siyah bir karartı gördüm.. çok hafif bir karartı idi.. ''bu karartı da ne acaba..?'' diye düşündüm ama kapağı açıp bakmak aklıma gelmedi..

bir gün sonra sürahi de suyum bitti ve sürahi me su doldurmaya gittim.. sürahi nin kapağını açtım, ayyyy bir de ne göreyim (söylim mi, söylim mi :p ) ''hadi söylim..'' sürahi nin kapağında o gördüğüm siyah karartı SALYANGOZ imiş..!!!

demek ki SALYANGOZ su bidonunun içinde idi.. ve sürahi me su doldurduğumda içine girdi.. ve bende SALYANGOZ un cıp cıp (banyo :) ) yaptığı su'yu afiyetle bir güzel içtim..!!!

işte ele :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ehe ehe ehe... Dahada kötüsü olabilirdi. Salyongozun içinde olduğu suyu içerken salyongozuda yutma ihtimali vardı. :) Buna benzer bir haber bile okumuştum. Haber gerçekten çok korkunçtu. Yılan yumurtasının içinde olduğu suyu 15 yaşındaki bir çocuk içmiş. Yumurtalar miğdede uygun ortamı bulmuş olacakki çocuğun mğdesinde yumurtadan çıkıp büyümeye başlamışlar. Çocuk ne yerse yediklerine ortak oluyorlarmış. Çocuk her geçen gün zayıflayınca dr a götürmüşler. Çekilen filmde çocuğun miğdesinde koçaman bir yılan olduğu anlaşılmış. Anlatırken bile ürperiyor insan yahu.:)

F

Fırtına

Guest
aaaa bak bu aklıma gelmedi.. haklısın valla.. salyangozu yutabilirdim.. fazla büyük bir şey değildi zaten.. bıııırrr.. düşünmesi bile korkunç :) evet ya, bahsettiğin haberi bende okumuştum.. dediğin gibi; insan düşündükce ürperiyor.. beni ürperten, tek hayvan yılan dır.. ama derisi çok hoşuma gidiyor :)

4-6 yaş arası (en afacan olduğum yaş.. evin yaramaz kızıyım ya ben :p ) arkadaşlarımla evcilik oynardık.. çamurdan yemekler, börekler yapardık.. ve onları yemezdik........de, yalardık.. yer gibi yapardık yani :) bir zaman sonra çamur yalamanın ne kadar zararlı olduğunu yaşadım/gördüm/anladım..

gerisini anlatmayayım.. ne demek istediğimi ''adem olan anlar..'' :):)

F

Fırtına

Guest
aynen anladığın gibi efem :)

Tekerlekli Sandalye