Samsung Galaxy Grand 2,Grand Neo,Grand Prime,Grand,Galaxy K Zoom Telefon İncelemeleri

Samsung Galaxy Grand 2.jpg

Android 4.3 (Jelly Bean) işletim sistemi ile gelen Samsung Galaxy Grand 2 akıllı cep telefonunun en dikkat çeken tarfları 4G (LTE iletişimi desteklemesi ve Opsiyonel olarak Çift Sim Kart teknolojisini desteklemesi diyebiliriz.

Samsung Galaxy Grand 2 İncelemesi

Samsung Galaxy Grand 2 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.25'' 720 x 1280 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.3 (Jelly Bean)
İşlemci: 1.2 GHz (Çift çekirdek) Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400
Dahili Hafıza: 8 GB
Ram: 1.5 GB
Kamera: 1.9 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2600 mAh
Çift Hat: Opsiyonel
Ağırlık: 163 gr
Kalınlık: 8.9 mm

1.2 GHz Cortex-A7 4 çekirdekli güçlü bir işlemciye sahip olan cihaz 1.5 GB'lık akıllı bir telefon için yeterli diyebileceğimiz Ram kapasitesine sahip.

Ayrıca 8 GB'lık dahili hafızası bulunan cihaz 64 GB'a kaadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Samsung Galaxy Grand Neo İncelemesi

Samsung Galaxy Grand Neo akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran Boyutu: 5.1'' 480 x 800 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.2 (Jelly Bean)
İşlemci: 1.2 GHz Cortex-A7 (4 çekirdek)
Ram: 1 GB
Kamera: VGA Ön ve 5 Mp Arka
Pil: 2100 mAh
Ağırlık: 163 gr
Kalınlık: 9.6 mm

Android 4.2 (Jelly Bean) işletim sistemi ile gelen Samsung Galaxy Grand Neo akıllı cep telefonunun 1.2 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi, 8GB'lık Ram kapasitesi ve 1 GB'lık Ram kapasitesi artıları arasında. Cihaz ayrıca 64 GB'a kadar mikro SD kartları desteklemekte.

Önde VGA kalitesinde görüntülü görüşme kamerası ve arkada 720p video kaydı yapabilen 5 megapiksellik kamerası bulunan cihaz da ayrıca A-GPS desteği ve FM Radyosu da bulunmakta.

Ayrıca Samsung Galaxy Grand Neo'nun Opsiyonel olarak Çift Sim Kart seçeneği de bulunmakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Samsung Galaxy Grand Prime İncelemesi

Samsung Galaxy Grand Prime akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 540 x 960 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (KitKat)
İşlemci: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Kamera: 5 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2600 mAh
Çift Hat: Var
Ağırlık: 156 gr
Kalınlık: 8.6 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen Samsung Galaxy Grand Prime akıllı cep telefonunun en dikkat çeken özelliği Çift sim kart teknolojisini desteklemesi diyebiliriz. Cortex A-53 1.2 GHz'lik 4 çekirdekli Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 işlemciye sahip olan cihaz 8 GB'lk dahili hafızasına ek olarak ayrıca 64 GB'a kada mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

Ön tarafında 5 megpiksellik selfie kamerası bulunan cihazın arka tarafında ise Led flaş destekli ve otofokus özellikli 1080p Full HD kayıt yapabilen 8 megapiksellik kamerası bulunmakta.

Fm radyosu ve A-GPS desteği bulunan cihazın 2600 mAh'lık pil kapasitesi ise maksimum 17 saate kadar konuşma ve 75 saate kadar da müzik dinleyebilme imkanı tanımakta.

Samsung Galaxy Grand İncelemesi

Samsung'un yeni 5 inçlik Çift Hatlı Akıllı Telefonu Galaxy Grand’ın başlıca özellikleri;

Ekran: 5'' WGA TFT LCD
İşletim Sistemi: Android 4.1.2
İşlemci Hızı: 1.2 GHz
Kamera: Ön 2 Mp Ve Arka 8 MP HD
Pil: 2100 mAh

Galaxy Grand'ı boyut olarak Galaxy S 3′ten daha kısa Galaxy Note 2′den ise daha geniş bir ekranı bulunan olan Galaxy Grand’i akıllı telefon/tablet karışımı hibrit bir model olarak tanımlamak mümkün.

Galaxy Grand, belirtilene göre standart ve çift hatlı olmak üzere iki farklı versiyonla piyasaya sürülecekmiş ve 2013 yılında piyasaya sürülecek olan akıllı telefon hakkında önümüzdeki Ocak ayında daha detaylı bilginin sunulması bekleniyor.

Bu arada birbiri ardına yeni modeller çıkarmaya devam eden Samsung, yıllardır Nokia'nın elinde bulunan en çok satan cep telefonu markası unvanını da ele geçirmiş durumda.

Samsung Galaxy K zoom İncelemesi

20.7 megapiksellik kamerası ile Samsung GALAXY K zoom ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.8'' 720 x 1280 Piksel Super AMOLED
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (KitKat)
İşlemci: 1.3 GHz (4 çekirdek)
Ram: 2 GB
Kamera: 2 Mp Ön ve 20.7 Mp Arka
Pil: 2430 mAh
NFC: Var
4G (LTE): Var
Ağırlık: 200 gr
Kalınlık: 16.6 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen Samsung GALAXY K zoom akıllı cep telefonunun en büyük özelliği tabii ki 10 x Optik Zoom yapabilen Xenon & LED flaş destekli 20.7 megapiksellik arka kamerası diyebiliriz.

200 gram ağırlığında ve 16.6 mm'lik kalınlığında olan Samsung GALAXY K zoom'u özellikler erkek kullanıcılar yanlarında taşırken zorlanacağa benziyor. Ama Fotoğraf meraklıları için bu pek bir sorun olmayabilir diyebiliriz.

Ekli dosyalar

• Samsung Galaxy Grand 2.jpg
    Samsung Galaxy Grand 2.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 134
Geri