Samsung Galaxy Trend Lite,Galaxy W,Galaxy A5,Galaxy Ace 4,Ace 3 Telefon İncelemeleri

Samsung Galaxy A5.jpg

Android 4.1 (Jelly Bean) işletim sistemi ile birlikte gelen Samsung S7390 Galaxy Trend Lite akıllı cep telefonunda 4 GB'lık dahili hafıza, 1 GHz'lik işlemci ve 512 MB'lık Ram kapasitesi bulunmakta.

Samsung Galaxy Trend Lite S7390 İncelemesi

Samsung S7390 Galaxy Trend Lite ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran Boyutu: 4'' 480 x 800 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.1 (Jelly Bean)
İşlemci Hızı: 1 GHz
Dahili Hafıza: 4 GB
Ram: 512 MB
Kamera: 3.15 Megapiksel
Pil: 1500 mAh
Ağırlık: 126 gr
Kalınlık: 10.9 mm

Bu özellikler piyasadaki fiyat ortalamasına bakıldığı zaman gayet makul diyebiliriz.

Ayrıca 3.15 megapiksel kamerası bulunan Samsung S7390 Galaxy Trend Lite'ın 1500 mAh'lık pil kapasitesi ise maksimum 350 saatlik bekleme ve 8 saatlik konuşma süresi sağlamakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Samsung Galaxy W i8150 İncelemesi

Teknik Özellikleri:

Ekran: 3.7'' 480 x 800 Piksel
İşletim Sistemi: Android 2.3 (Gingerbread)
İşlemci: 1.4 GHz
Ekran: 3.7''
Dahili Hafıza: 1.7 GB
Kamera: 5 Megapiksel

Tasarım:

Tam dokunmatik 3.7 inç ekrana sahip olan Samsung i8150 Galaxy W, 115.5 x 59.8 x 11.55 cm boyutları ve 144 gr ağırlığı ile rahat tutuş imkânı sağlıyor. Samsung, klasik tasarımından Galaxy W 'da de korumuş. Ön yüzünde kontrol tuşları, arka yüzünde ise kamera ve bir LED flaş bulunmakta.

Piyasaya devamlı yeni ürün sunan, hatta bu nedenle de zaman zaman eleştirilen Samsung, seri üretime olanak sağlayan plastik gövdeden yine vazgeçmemiş. Samsung i8150 Galaxy W, plastik bir gövdeye sahip olduğu için darbelere karşı korumak için mutlaka uygun bir kılıf kullanmalı ve ekran çizilmelerinin önüne geçecek bir ekran koruyucu tercih etmelisiniz.

Yazılım Ve Performans:

Samsung Galaxy S2'de AMOLED ekran teknolojisini tercih eden Samsung, Galaxy W'da standart bir LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. AMOLED ekran teknolojisinin sunduğu faydalar düşünüldüğünde, bunun bir eksi olduğunu söyleyebiliriz; ama yine de 480 x 800 çözünürlük ve 16 milyon farklı renk seçeneği ile Samsung i8150 Galaxy W, yeterli ekran kalitesini sunuyor.

1.4 GHz Scorpion işlemciye sahip olan Samsung i8150 Galaxy W, Android 2.3 işletim sistemi ile orta seviye akıllı telefonlar arasındaki iddiasını korumuş. 1.4 GHz Scorpion işlemci gözümüze ne kadar güzel görünse de, 512 MB RAM kullanılmış olması, hızı da olumsuz etkileyecek bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung i8150 Galaxy W, 5 MP kameraya sahip ve 2592x1944 piksel çözünürlükte fotoğraf çekimine olanak sağlıyor. Artık telefonlarda olmazsa olmaz haline gelen LED flaş seçeneği sayesinde Samsung i8150 Galaxy W, geceleri fotoğraf çekiminde sizi özgür kılıyor.

Telefonunda fazlaca fotoğraf, video ve oyun bulunduran bir kullanıcıysanız, Samsung i8150 Galaxy W, 2GB dahili hafızası ile sizi çok memnun etmeyecektir. Micro SD kart ile dilerseniz 32 GB'a kadar depolama kapasitesini yükseltebilirsiniz.

Akıllı telefonların genelinde yaşanan, hızlı tükenen şarj sıkıntısını Samsung i8150 Galaxy W, 17.9 saatlik konuşma süresi ile nispeten aşmış.

Samsung Galaxy W I8150, 3G, WiFi ve Bluetooth teknolojislerini de destekleyerek hızınıza hız katıyor.

Samsung i8150 Galaxy W Almalı mıyım?

Orta seviye akıllı telefon segmentinde aynı fiyat dilimlerinde yer alan, LG Optimus Black P970 ve HTC One V ile sıkça karşılaştırılan Samsung i8150 Galaxy W, birçok açıdan bir adım önde görünüyor. Iphone 4 ile yapılan karşılaştırmaları ise aynı fiyat segmentinde olmadıkları için pek doğru bulmadık.

Fiyatı ile bütçenizi sarsmayan bir akıllı telefon arıyorsanız, Samsung i8150 Galaxy W sizin için uygun bir tercih olacaktır.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Samsung Galaxy A5 İncelemesi

Samsung Galaxy A5 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 720 x 1280 Piksel Super AMOLED
İşletim Sistemi: Android 4.4.4 (KitKat)
İşlemci: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 16 GB
Ram: 2 GB
Kamera: 5 Mp Ön ve 13 Mp Arka
Pil: 2300 mAh
4G (LTE): Var
Çift Hat: Opsiyonel
Ağırlık: 123 gr
Kalınlık: 6.7 mm

Opsiyonel olarak Çift sim kart destekli olan ve Android 4.4.4 (KitKat) işletim sistemi ile gelen Samsung Galaxy A5 akıllı cep telefonu Cortex-A53 1.2 GHz'lik çift çekirdekli Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 işlemciye ve 16 GB'lık dahili hafızaya sahip.

Cihazın ayrıca Tek sim kartlı versiyonu 64 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

5 megapiksel ön kamerası bulunan cihazın Led Flaş destekli, Yüz tanıma ve Coğrafi etiketleme gibi özellikleri barındıran13 megapiksellik arka kamerası ise 1080p Full HD video kaydı yapabilmekte.

Samsung Galaxy A5, İnci Beyazı, Gece Siyahı, Platin Gümüş, Soft Pembe, Açık Mavi, Şampanya Altın rengi olmak üzere oldukça geniş renk seçenekleri ile geliyor.

Samsung Galaxy Ace 4 İncelemesi

Samsung Galaxy Ace 4 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.0'' 480 x 800 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (KitKat)
İşlemci: 1 GHz (Çift çekirdek)
Dahili Hafıza: 4 GB
Kamera: VGA Ön ve 5 Mp Arka
Ağırlık: 128.8 gr
Kalınlık: 10.8 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen Samsung Galaxy Ace 4 akıllı cep telefonunun birde Samsung Galaxy Ace 4 LTE yani 4G iletişimi destekleyen modeli mevcut. İkisinin arasındaki farklar ise şöyle sıralanıyor.

Samsung Galaxy Ace 4'ün Ram kapasitesi 512 MB, Samsung Galaxy Ace 4 LTE'nin ise 1 GB

Samsung Galaxy Ace 4'ün işlemcisi 1 GHz Çift çekirdek, Samsung Galaxy Ace 4 LTE'nin ise 1.2 GHz çift çekirdek.

Samsung Galaxy Ace 4'ün Pil kapasitesi 1500 mAh, Samsung Galaxy Ace 4 LTE'nin ise 1800 mAh

Samsung Galaxy Ace 3 İncelemesi

Galaxy Ace 3'ün başlıca özellikleri;

Ekran Boyutu: 4.0'' 480 x 800 Piksel
İşletim Sistemi: Android 4.2 (Jelly Bean)
İşlemci Hızı: Çift Çekirdek1 GHz (3G) / Çift Çekirdek 1.2 GHz (LTE)
Dahil Hafıza: 4 GB (3G) / 8 GB (LTE)
Ram: 1 GB
Kamera: VGA Ön ve 5 Mp Arka
Ağırlık: 115 gr (3G) / 119.5 gr (LTE)
Pil: 1500 (3G) / 1800 (LTE) mAh
Kalınlık: 9.8 mm
2 Sim Kart: Opsiyonel

Samsung Galaxy Ace 3'ün yukarıda özelliklerini sayarken de anlayacağınız gibi 2 versiyonu var. Birisi 3G'li modeli diğeri ise 4G (LTE) şebekesini de destekleyen modeli.

Ayrıca opsiyonel olarak Çift sim kartlı olarak ta piyasada olacak olan Samsung Galaxy Ace 3'ün 3G ve 4G (LTE)'li modellerinde Ram kapasiteleri aynı fakat dahili hafızaları da farklılık göstermekte olup 64 GB'ta kadar mikro SD kartları da desteklemekte.

RDS destekli FM radyoya, ön tarafında VGA kameraya arka tarafında ise 5 Megapiksel kameraya sahip olan Samsung Galaxy Ace 3, 720p - 30fps HD kalitede video çekebilmekte.

Ve son olarak ta pil kapasiteleri de yine 3G'li ve 4G (LTE)'li modellerinde farklılık göstermekte.

Ekli dosyalar

• Samsung Galaxy A5.jpg
    Samsung Galaxy A5.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 138
Geri