Sarıyer'de sosyal belediyecilik

gülümse_hayata

Üye
Üye
sariyerbelediyesiyardim61.jpg

İstanbul Sarıyer’deki insanların sorunlarına köklü çözümler üretmek için çalışmalar yürüten Sarıyer Belediyesi, kısa vadede ise Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarda bulunarak daha iyi koşullarda yaşamalarına destek oluyor.

Daha önce Sosyal Hizmetler Birimi vasıtasıyla yapılan yardımlar artık yeni kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yapılmaya devam edecek.

Eski adıyla Sosyal Hizmetler Birimi yeni adıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2009 ve 2010 yılları boyunca, ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardımlar başta olmak üzere, gıda, ev eşyası ve giysi desteğinde bulundu.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla,
• 1. 500’den fazla aileye nakdi yardım
• 16 bin aileye gıda
• 300 aileye giysi
• 100 aileye ev eşyası yardımı yapıldı.
• İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü araba ve tekerlekli sandalye dağıtıldı.
• Ramazan Ayı boyunca toplam 150 bin vatandaşa sıcak yemek verildi.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yardımsever vatandaşlardan gelen kullanılabilecek durumdaki beyaz eşya, mobilya, elbise, ayakkabı gibi her türlü eşyayı, Çayırbaşı’ndaki depoda toplayarak vatandaşlara ulaştırıyor.

Mahallelerde Gezici Yardım Aracı hizmet veriyor

Müdürlük, ayrıca hayata geçirdiği gezici yardım aracı ile mahallelerde ihtiyaç sahiplerine de ulaşarak yerinde yardım hizmeti veriyor.
Bütün bu yardımların yanı sıra müdürlük Sarıyer’de yangından evleri zarar gören ailelere de yardımlarda bulundu.

gercekgundem

Tekerlekli Sandalye