Şeker hastalığından engelli raporu alınması

ersenh

Üye
Üye
İyi günler diliyorum. Blogunuza yeni üye oldum, oldukça açıklayıcı bilgiler aktarıyorsunuz. Gayretiniz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Ben 1998 yılı Temmuz ayından beridir sigortalıyım. 2008 yılı sonunda Diyabet Tip 2 hastalığına yakalandım ve o tarihten beridir insülin kullanmaktayım. Şekerim ne yazık ki 200' ün altına inmiyor ve Hemoglobin A1C değerimde hep 8' in üzerinde (8 ay önceki kontrolde 13.7 çıktı.) Yasadan ve erken emeklilikten yeni haberim oldu. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda bu değerlerle %40 engelli raporu alabiliyorum sanırım. Kartal Lütfi Kırdar Devlet Hastanesi Diyabet Polikliniğine kayıtlı hastayım zaten. Şu an itibariyle 4950 güne yakın SSK hizmetim var. Erken emeklilik hakkında faydalanabiliyor muyum ve bunun için neler yapmam gerekiyor. Tekrar teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla,

karaca33

Üye
Üye
öncelikle 17 yıl sigortalı olarak çalışmanız gerekiyor.buda 2015 in temmuz ayına tekabül ediyor.prim gününüz ise dolmuş.halen çalışıyorsanız iş yerinizin ve sizin hazırlayacağı dilekçeler ile iş yerinizin bağlı olduğu defterdarlığa baş vuracaksınız.onlarda sizi istediğiniz hastaneye sevk edecek.bu hastanede heyete girip %40 özürlü sağlık raporu aldığınızda raporu defterdarlığa götürüp vergi indiriminden faydalanacağınız belgeyi alacaksınız.temmuz 2015 tarihi geldiğinde vergi indirim belgesi sağlık kurulu raporu ve dilekçe ile sgk ya baş vuracaksınız.

Özürlü Dilekçe Örneği | SGKMevzuat.net

Tekerlekli Sandalye