Şeker ve depresyon hastalığında alınacak rapr oranları

ata.atamur

Üye
Üye
Halil bey merhaba ben yeni üye oldum adım murat.
Tıp 2 şeker hastalığı tanımı kondu. Matofin 1000 mg ayrıca galvus ve 40 doz insülin kullanıyorum. Fakat şeker oranı 200 ün altına düşmüyor. Ayrıca ht hastasıyım. Ayak kaval kemiklerinde ve eklem yerlerinde ağrılarım olduğundan uzun soluklu yürüyüşler yapamıyorum. Heyete girdim. Dahiliye doktoru tıp 2 dm ve ht yazdı. Nöroloji egk istedi. Ayrıca 4 yıla yakındır panik atak ilacı kullanıyorum. Cipralex 10 mg. İki adet bel fıtığı var. MR istedi heyet doktoru. Bunları değerlendirebilir misiniz. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
G-Pankreasın endokrin fonksiyon bozuklukları
1- Diabetes mellitus
a-Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus 20
b-Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen
Tip I diabetes mellitus 30 c-Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren
Tip I diabetes mellitus 40
Merhaba, şeker hastalığı için yukardaki oranlar veriliyor, panik atak ve diğer hastalıklar için oran tahmin etmek çok çok güç. Bunlar dr muayenesi sonrası sizdeki etkilerine bakılarak oran belirlenir.

Tekerlekli Sandalye