Serbest meslek erbabı engelliler vergi indiriminden yararlanamazmı?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
slm kalçam daki rahatsızlıktan dolayı sağlık kuruluna başvurdum maliyeden dilekçe istediler bağkurluyum nakliye işi yapıyorum şöför serbes meslek olduğu için vergi indiriminden yararlanamazsınız diyorlar fakat ben heyete girdim 3 hafta sonra sonucu öğrenmek için hastaneye gidecem eğer %40 üzeri rapor alırsam ne yapmalıyım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Serbest meslek erbabı da vergi indirimi alır. Onu size kim alamaz dedi bilemiyorum ama yanlış bilgi vermişler.
Eğer alacağın raporda oran %40 yada daha üzeriyse o rapora vergi indirimden yararlanmak istediğini belirten bir dilekceyle vergi dairesi başvurmalısınız.
Dilekçeye nufus kağıt süretini ve çalıştığınız işyerinden alacağınız orda çalıştığınıza dair bir belgeyide ekleyiverin.

E

ENB ÜYESİ

Guest
bir işyerine bağlı olarak çalışmıyorum kendi aracımla nakliye işiyapıyoum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Pardon pardon ben yanlış anlamışım. İş yerinde çalıştığınıza dair belge yerine, Vergi kimlik numarasını gösterir belge yi ekleyin dilekceye.

E

ENB ÜYESİ

Guest
hastane benden vergi dairesinden dilekçe istedi vergi indirimi için vergidaieside vermedi sizin dediğiiz dilekçeyi ben kendimmi yazıp hastaneye verecem eğer öyle ise nasıl bir dilekçe yazmam lazım sağlık kurulu vergi numaramı aldıştı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şimdi hastane size raporu bi versin siz o raporla vergi dairesin başvurup vergi indirimden yararlanmak istediğinizi söyleyeceksiniz.
Hastane ile işiniz yok. Hastane sadece rapor oranını belirler. Vergi indirimi alıp almayacağınıza karar vermez.

Sakatlık İndiriminden yararlanmak isteyenler bir dilekçeye aşağıda belirtilen belgeleri de ekleyerek Vergi Dairesi Başkanlığı olan yerlerde ilgili Grup Müdürlüğü’ne, diğer illerde Defterdarlık Gelir Müdürlüğüne, bağımsız Vergi Dairesi bulunan ilçelerde Vergi Dairesi Müdürlüğüne diğer ilçelerde de Mal Müdürlüğüne başvurmalıdırlar.

Özürlü Serbest Meslek Erbabı İçin

a) Vergi kimlik numarasını gösteren belge,

b-)Nüfus cüzdanı örneği ve üç adet fotoğraf.

4- Serbest Meslek Erbabının Bakmakla Yükümlü

Olduğu Özürlü Kişiler İçin

a) Serbest meslek erbabının vergi kimlik numarasını gösteren belge,

b-)Özürlü kişilerin nüfus cüzdanı örneği ve üç adet fotoğrafı,

c) Özürlü kişiye bakmakla yükümlü olunduğunu gösteren belge.

E

ENB ÜYESİ

Guest
açıklamalarınız için teşekkür ederim rapor sonucunu bekleyeyim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet sonucu bekleyin %40 ın üzerinde bir rapor verilirse yukarda yazılanları yapınız. Şimdilik iyi düşünelim inşallah %40 ın altında bir oran vermezler...

Tekerlekli Sandalye