Serebral palsi hastası olupta ötv indirimli araç için rapor alabilen varmi?

EMRE YILMAZ

Üye
Üye
Serebral palsi hastası olupta ötv indirimli araç için rapor alabilen varmi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SP hastaları çoğunlukla vucut hareketlerini kontrol altında tutamadıkları için araç kullanmaları neredeyse iimkansızdır. Bu sebeple SP hastaları adına ötv indirimli araç alınması için rapor yüzdelerinin 90 ve üstü olması gerekir.

EMRE YILMAZ

Üye
Üye
SP hastaları çoğunlukla vucut hareketlerini kontrol altında tutamadıkları için araç kullanmaları neredeyse iimkansızdır. Bu sebeple SP hastaları adına ötv indirimli araç alınması için rapor yüzdelerinin 90 ve üstü olması gerekir.

Iyide bende serebral palsi hastasiyim vücut hareketlerimde hiç bir sorun yok rapor oranım %60 bu hastalığında kademeleri var

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emre bey dikkat ederseniz tüm SP hastaları demedim. Çoğunlukla dedim. Sizin ÖTV indirimden faydalanmanız için aracı hareket ettirici özzel bir tertibata ihtiyaç duymanız gerekir ki buda genellikle o. pedik engel durumunda oluyor. Dolayısıyla sizin ÖTV den faydalanmanız çok zor. Buna rağmen ben şansımı denemek istiyorum derseniz elbette deneyin.

YASERBEY

Üye
Üye
Merhabalar.Kızımın 18 yaşında ve sağ serebellar infark ve epilepsi kaynaklı %75 oranlı özürlü raporu var.ÖTV indiriminden yaralanabilmek için raporun 90 olması ya da H sınıfı ehliyet alması gerekiyor bunu biliyorum.Ancak hadi ehliyet aldık diyelim kızımın araç kullanması mümkün değil.Bu durumda babası olarak ÖTV muafiyetinden yararlanabilmek mümkün değil mi?Mesela;nörolojik bir özre sahip olduğu için el ayak,hatta tüm vücudunda dengesizlik mevcut ehliyet alıp araç kullanamaz ötv indiriminden faydalabilir gibi bir ibare yazılması istisnai bir durum oluşturulabilir mi raporda.Bu sorunun cevabı; özür 90 değil 75 ehliyet alsın yararlansın.Epilepsi hastası ve denge koordinasyon bozuk ehliyet alamaz.O halde yapacak bişey yok ehliyette almasın araçta kullanmasın mıdır?vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ediyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranı %90 ve üstü olursa ve alınan araçta özel donanım olmazsa o aracı sürücü belgesi olan herkes kullanır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=18758]YASERBEY[/MENTION] evet size karşı verdim cevabı...

YASERBEY

Üye
Üye

halil bey size eziyet ediyorum belki bagislayin.ancak benim anlamaya calistigim su:eek:zur orani 75 ehliyette alacak bir sagligi yok.bu durum icin bir formul var mi?anlayisiniz icin tesekkrler

YASERBEY

Üye
Üye

halil bey size eziyet ediyorum belki bagislayin.ancak benim anlamaya calistigim su:eek:zur orani 75 ehliyette alacak bir sagligi yok.bu durum icin bir formul var mi?anlayisiniz icin tesekkrler

YASERBEY

Üye
Üye
sagol halil bey

Tekerlekli Sandalye