‘Sevgi alışverişi önemli’

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
‘Sultan’ moral turunda!

turkan_soray.jpg

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, dün sabah Görme Özürlüler Derneği’nin (GÖZDER) düzenlediği törene katıldı. Şarkılar söyleyen Şoray, duygusal anlar yaşadı

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın hızına yetişilmiyor... Çarşamba günü Gaziantep Zirve Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşiye katılan Şoray, İstanbul’a döndü ve ayağının tozuyla dün sabah Mermerler Group Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mermer, Görme Özürlüler Derneği (GÖZDER) ve Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Görme Engellilere Yemek Kursu” ve “Görme Engellilere Bilgisayar Kursu” sertifika törenine katıldı. Etkinlikte Şoray duygu dolu anlar yaşadı. Engelsiz Orkestra grubunun söylediği şarkılar sırasında yerinden kalkıp guruba eşlik eden sanatçı “Memleketim” ve “Kara Gözlüm” şarkılarını seslendirdi. Bu sırada salonda alkış tufanı koptu.

‘Sevgi alışverişi önemli’

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da katıldığı törende Şoray “Şunu bir kere daha söylemek istiyorum. Dünyada karşılıklı sevgi alışverişi o kadar önemli ki... Hepimiz bu dünyaya geldik. Sevgi duygularıyla doluyuz. Her şartta birbirimize destek olmalıyız” dedi. Şoray yarın önce Türvak’ta Atilla Dorsay’ın açtığı fotoğraf sergisine, ardından aynı gün Aqua Florya AVM’deki etkinliğe katılacak. Pazar günü ise Şoray, Elazığ’da Çayda Çıra Film Festivali’nin açılışını yapacak.

395688_507949049266383_1036297044_n.jpg

Tekerlekli Sandalye