Sevgideki hayat hayatdaki sevgi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
selin 1987 11 marta dogdu demir 1985 6 aralik selin zengin 1 ailenin tek kizi demir fakir aileni 3 kardesin abisi cocuklukdan hem calisib hem okumaya calisir selinse zenginlik refa icinde buyur sene 2007 demir 1 cafede calismakdadir 1 gun selin arkadaslariyla cafeye gelir 1 limonata ister demir limonatayi getiriken ayagi takilir limonata selinin uzerine dokulur tanismalari oyle olur kiz demire ters ters bakar demir ozur diler neyse bu arada selini zengin olan cenk sevmektedir selin demir tanisib arkadas olurlar zaman gecdikce arkadasliklari aska doner bu arada sinav zamani gelmisdir demir ve selin sinava girerler sinav bitikden sonra selin ve demir bulusurlar demir selime evlenme teklif eder selin kabul eder bu arada cenk selini hep takip etmekdedir ve demirin selini elinden aldigini dusunur ve demiri oldurmeye karar verir tam evlenme teklif etmis mutlu 1 gununde eve donerken demirin onun kesen cenk demire sen selini elimden aldin der tabancayi cikarib ates eder ve kacar

demir kanlar icinde yerde yatmakdadir bayilmisdir ali adli taksici gorur demirin bu halde oldugunu ambulans cagrir diger vatandaslarinda yardimiyls ambulansa bindirler alide yaninda gider ali demirin cep telefonu alir ailesine ulasmak icin numara arar numara selinindir selin alo demir diye acar telefonu ali cevap verir selin siz kimsinizder ben alider selin demir nerde diye sorar ali anlatir olanlari selin uzulur bayginlik gecirir bu arada demiri taksim illk yardima yetisdirilir cok kan kayib etmisdir doktor oktay ve ekibi kan bulmaya calisirlar bu arada selin kosarak hastaneye girer danismaya sorar demir okani getirmisler nerde der cok kan kayib etmis ameliyata alindi derler ameliyathaneni onune gider aliyle tanisir tesekur eder demiri hastaneye getirdiyi icin bu arada ameliyat devam etmekdedir ali bu arada demirin telefonunda ev yazan numarayi aramis anesine kotu haberi vermis annesi babasi ve kardesleri perisan
halde hastaneye gelirler kan ailesine sorarlar alini kani tutar kan verir 3 saat suren ameliyat biter doktor oktay aileye aciklma verirr 3 kursun saplanmis 2si cikarildi 1ri omur iliye saplanmis hayatinin geri kalanin engeli olarak devam edecek aile uzgundur demirin annesi ve selin bayginlik gecirir ilac verirler her 2si ayilir doktor oktay aciklamaya devam eder zor 1 surec sizleri bekliyor 3 ay komada kalacak komadan cikarsa yasar selin ve demir ailesi cok uzgundur 3 ay boyunca ailesi ve selin basinda bekler selinin ailesi mevzuyu oyrenir ve engeli 1rini senin gibi 1rini nasil sever

3 ay komada kalacak olub kalacagi beli deyil derler selin ailesine qarsi durarak askina sahib cikar selin anne ve babasina karsi cikar ask engel tanimaz der. kapiyi carpip cikar dogru hastaneye gider ve bu arada polisler cenki mobeseden gelen goruntulerin uzerine bulurlar ilk ifadede itiraf eder anlatir mahkemeye sevk edilir muhebet hapis alir . 3 ay boyunca demirin ailesi ve selin basinda beklerler demirin basinda beklerler. cok zordur selin icin sevdiyini oyle gormek 3ay selin ve demirin ailesi icin zor gecer .selinin ailesi ise kizlarinin aci cekdiyini gordukce kahir olurlar amma demirden ayril diye baski yaparlar ama selin omrunu sevdiyi engeli gence adamakda karalidir 3 ay boyle gecer artik demir komadan cikar. gozlerini acar ailesi ve selin sevinirler amma omur boyu engeli kalacagin nasil soyleyeceklerini bilmezler doktorun izni ile aile ve seline demiri gorme izini verilir yalniz 2 kisi gore bilir derler demirin annesi seline hadi kizim sende gel demir senide gorurse sevinir selin demirin annesi ile iceri girer onlari gorur sevinir bana ne oldu anne vuruldun oglum hatirlamiyorsunmu yok anne.

1 hafta sonra doktor kontrole gelir demir doktor bey bacaklarimi hiss etmiyorum doktor anlatir olanlari demir once isyan eder neden ben diye sonra yanina selin gelir seline ayrilmak istediyini soyler selin hayir neden diye sorar ben maaf oldum senide maaf edemem selin cevap verir senden ayrilirsam olurum demir kotu davranmaya baslar . selin senden vazgecmem demir ne yaparsa yapsin selin ask engel tanimaz der demirin zaten durumuna uzulen ailesi demir kahir oldukca uzuntuleri artar demirin taburcu oldugu gun hastane kapisinda selin ve selinin ailesi karsilar demiri sevdiyi kizi goren demir cok sevinmisdir amma demir hala uzgundur 1ay hem selin hemde ailesi artik kizlarini demiri cok sevdiyini anlamisdilar. demrse artik hayatini duzene koymaya karar verir dusunurki dogusdan engeli olan kardeslerimiz ne yapsin diye . sonrada dusunurki engel kafadadir ayak deyildir selin sozlenmeye karar verir. amma gecimini nasil sagliyacagini bilemez demir bilgisayardan iyi anlardi onun icin is aramaya kara verir is aramak icin disari cikar . ilk defa engeli olaraq disari cikan demir insanlarin ona tuaf bakdiklarini dusunur selin yardimiyla ilk defa disari cikan demir sanki ilk defa engeliler icin yapilmis rampalari gormus gibi davranir

bazi dusuncesiz insanlarin rampalari tutuklarini gorur o zaman dusunur ki insanlarin engelilere olan on yargisini qaldirmak lazim nereye gitisede is bulmadi . bu 1sene surdu cunku engeli kontejanindan kimse is vermedi internete ugrasirken oss sayfasini acar 1.bucuk sene sonra unversteyi kazandigin oyrenir buna sevinir demir bu guzel haberi ailesine ve seline verir selinde kendinde haberi yoktu ossyi oda gecmisdi sira secimlere gelmisdi 2side istanbul unverstesi edebiyati secerler unversteye kayid icin giderler ilk once kayid formunu doldururlar siniflarina gecerler demiri engeli sandaliyesinde goren arkadaslari ilk once tuaf bakarlar zaman gecdikce arkdaslari demir ve selini tandikca severler artik demirin butun hayati duzene girmisdi aradigi isdende aradilar artik demir ailesinin yardimiyla hem calisiyor hemde okuyor engelilere olan on yargilari yikalim demir gibi selin ve demir evlendi simdi mutlular . not demir gibi on yargilari yikalim unutmayalim engel ayakda gozde degildir kafadir on yargili kardesllermiz unutmayalim her 1niz engeli adayisiniz.

Ruslan maharramov 06 aralik 1987 bakude dogdum ailem 4 kisi annem babam ben ablam 7 yasindaken okula basladim 10cu sinifdaken egtim bakanligi engeliler okumasin diye karar cikardi okuyamadim simdi 25 yasindayim engeliyim diye is bulamiyorum. bu yarismaya engleri asalim diye katliyorum simdiden tesekur ederim herkese basarilar dilerim boyle yarisma yapip sesimizi dduyurdugunuz icin tesekur ederim.

Tekerlekli Sandalye