Seyahata çıktığım için evde bakım maaşım kesilir mi?

van65000

Üye
Üye
Mrblar sayin degerli forum Yönetimi ben vanda oturuyordum 2 haftadır istanbula gelmişim bu ay ki bakim maaşını aldim acaba gelcek ay kesilir mi öyle bir söylenti var da yardimci olurmusunuz

Ferhat80

Üye
Üye
o süre zarfında denetime gelmişlerse ve siz yoksanız bundan dolayı bakıcı yerinde olmadıgından dolayı bakım parası kesilir diye biliyorum umarım böyle birşey gelmez başınıza yinede daha bilgili arkadaşlar bilgilendirsin sizi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ferhat'ın yazdığı gibi sen evde yokken SHÇ yetkilileri eve ziyarete gelip senin evde olmadığını ve seyahata çıktığını haber alırlarsa sıkıntı yaşarsın. Yok öyle bir durum yaşanmazsa bir sıkıntı olmaz.

Aretias

Üye
Üye
sayın halil yılmaz yanlış bilgi veriyorsunuz yetkili kuruma bildirmek suretiyle seyahate çıkmasında hiç bir sakınca yoktur bilginize

mt_44

Üye
Üye
saçmalık... bekçi değil bakıcı bu hastanın yanında olduğu sürece istediği yere gider devlet maaşı hastaya bakması için veriyor evde tutması için değil

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
sayın halil yılmaz yanlış bilgi veriyorsunuz yetkili kuruma bildirmek suretiyle seyahate çıkmasında hiç bir sakınca yoktur bilginize
Ben bunun aksinimi söyledim? Kuruma bildirilince ne olur ne derler bilemiyorum ama kuruma bildirmeden seyahate çıkılır ve bundanda kurumun haberi olursa sorun yaşarsınız diyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam arkadaşlar,

Evde bakım maaşı adı üstünde değil mi? Evde bakıma muhtaç kişiye engelli yakınına bakması karşılığında hakettiği için devlet tarafından bağlanan maaş değil mi? Bu konu neden bilmiyorum ama çok ilgimi çekiyor tam bir saçmalıklar ülkesinde yaşadığımı hatırlatıyor bana. Evde bakmakla yükümlü bakıcı hiç mi sokağa çıkmasın? hiç mi gezmesin? yada bakıma muhtaç kişi gibi o da mı engellenmeli hayattan? Yada bakıcı seyahate çıkarsa evde kalan hastaya kim bakacak? Bilmiyorum gerçekten de bu konu yeterince karışık geliyor bana ve bu kadar zor şartlarda bağlanan bir yardım maaşı için sizler bari birbirinizi haksız yere itham etmeyin, üzmeyin, kırmayın. Devletin yeterince hor gördüğü bizler birbirimize kenetlenip, birbirimizi hoşgörmezsek ne olur halimiz bir düşünün?

Daha kendi içimizdeki ayrıştırmaya çözüm bulamazken bizi her geçen gün sağlıklı toplumundan dışlayan, ötekileştiren, ayrıştıran düzene karşı ne kadar güçlü olabiliriz ki? Zaman birlik olma zamanı arkadaşlar hemde daha önce hiç olmadığı kadar kenetlenme zamanı. Bilmem farkında mısınız bu forumlarda bazen haksız yere de olsa hayata karşı olan bütün öfkemizi birbirimizden çıkarıyoruz. Hoş insan sevdiğine naz yapar ve ancak kendisine yakın gördüğüne nazlanırmış ama ben diyorum ki gelin biraz daha nazik, biraz daha hoşgörü biraz daha anlayışla yaklaşalım birbirimize?

Herşey gönlünüzce olsun dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye