seyyanen zam ve normal zam maaaşa neden yansımadı bu ay

• Konbuyu başlatan BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM
  • Başlangıç tarihi
B

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Guest
arkadaşlar annem babamdan dolayı dul maaşı alıyor tek varis başka alan yok 900 alıyordu maaş bugün gittim çektim 950 tl olmuş seyyanen zam neden vurmadı + bide zam olacaktı 40 lira falan neden böyle az yattı bilen arkadaşlar cvp verirse sevinirim

anlamadım septik ne zaman yatacak temmuzda çektim zaten gelecek aymı yatacak agustosta

Yanlış yazmışım haklısnız, eksik yatan kısımlar bir sonraki ay maaşlara eklenecek diye bir tv haberinde duymuştum.

Sosyal Güvenlik Kurumu, 2 milyon 14 bin Emekli Sandığı emeklisine 1 Temmuz'dan geçerli olacak fark ödemelerinin Ağustos ayında yapılacağını açıkladı. Bayram öncesi yapılan maaş ödemelerinde 'farkı' göremeyen emekliler büyük hayal kırıklığı yaşarken, farkların Ağustos maaşlarıyla verileceği belirtildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Kurumumuzdan (5434 sayılı Emekli Sandığı Kanununun mülga hükümlerine göre-4/1-c) emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 2 milyon 14 bin 79 kişinin 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarının fark tutarı, 2015 Ağustos ayı içerisinde aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden aylıklarını aldıkları gün itibariyle ödenecektir.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/29609989.asp

Geri