SGK dan Malulen Emeklilk

burak3573

SMS Activated
1989 da sigortam başladı kesik kesik ödendi toplam 1000 günüm var yüzde 70 engelliliğim bulunmaktadır askere gitmediğim için gün ödemesi yapmam gerekiyormu geri kalan 800 gunu nasıl tamamlarım ve malulen emekli olabılırım

Anladım. Malulen emekli olabilirsiniz. Askerlik yapmadığınız için doğal olarak askerlik borçlanmasıda yapamazsınız. Geri kalan 800 günü bir yerde çalışarak, yada isteğe bağlı prim ödeyerek doldurmanız gerekli.

Merhaba 1990 da sigortam başladı. Şu an toplam 7500 günüm oldu, Halen çalışıyorum. Son 15 yıl primlerim yüksek yattı( şu an 7.500 brüt maaş üzerinden yatıyor). Bu gün hastaneden 0/0 62 oranlı engelli raporumu aldım ve Vergi dairesine vergi indirimi başvurumu yaptım.Normal emeklilik için 52 yaşımı bekliyordum.(5 yılım var) Sorum; engelli emekli olursam alacağım maaş ile normal emekli olursam alacağım maaş arasındaki fark ne olur? Yaşı beklemeye devam etmem için kayda değer bir düşüş olurmu engelli emekliliğinde?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

[MENTION=22076]meteşef[/MENTION]
Yaşı bekleyip normal emekli olmakla engelli emeklisi olmak arasında alınacak emekli maaşı miktarı açısından kayde değer hiç bir fark yok. Ben yerinizde olsam direk başvururum.

Geri