SGK Emeklilik Servisinden cep telefonuma gelen kısa mesaj?

Az önce cep telefonuma bir sms geldi. "İŞLEMLERİNİZLE İLGİLİ GÖRÜŞMEK ÜZERE EMEKLİLİK SERVİSİMİZE MÜRACAATINIZ GEREKMEKTEDİR" bugün beni götürecek biri olmadığı için maalesef hemen gidemiyorum pazartesi günü gideceğim ama yerimde duramıyorum desem yeridir.bu nedir şimdi arkadaşlar neden beni çağırıyorlar sizce? ne görüşeceğiz

Yaptlglnlz basvuru ile ilgili bir evrak isteyeceklerdir. Banada gelmisti devlet hastahanesinden aldigim rapor yetersiz mis tip fakultesine gondermislerdi. Biran evvel sgk ugrayin.

iimza için çağırmışlardır bence.. hayırlı olsun demek istiyorum:)

A. Altunay bey aynen öyle olmuş. sabredemedim ayarladım birini gittim. söylediğiniz gibi çapaya sevk yazdı. yalnız sadece 2 bölüm yazmışlar, nöroloji ve fizik tedavi.
p.tesi yakınım çapaya gidecek.

lütfen süreç konusunda bana bilgi verin, ne kadar daha uğraşacağım, olumsuz olma ihtimali var mı?

sevgiler...

sizin emekliliginiz malülen emeklilikmi yoksa engelli erken emekliligimi vergi indiriminiz varmı sgk pirim gününüz kaç

dün gittim ve nöroloji 25 Eylüle randevu verdi. sgknın yazdığı yazıda "idrar ve gaita tetkikleri yapılsın" gibi bir şeyler yazıyor. nöroloji sekreteri hatun bana "sgkya gidip genel cerraha da sevk vermelerini isteyin, idrar-gaita gibi tetkikleri yapmıyoruz. genel cerrahtan istiyoruz onlarda resmi yazı istiyorlar size zorluk çıkarıyorlar" dedi. 1 yıl önce çekilmiş emg-tomografi ve tüm ameyatlarımın epikirizini istediler, ancak kabul edilmemesini ve yeniden yapılmasını göze alın dediler. elden getirin bunları dedi. bunları size yazarken bile yoruluyorum birde yaşayacağm fiziksel yorgunluğumu düşününce vaz geçesim geliyor yemin ederim. ben nasıl bir oyunun içindeyim, neyin peşinde bunlar sizce?

Hay allah ya. Yasmin emeklilik konusunda en fazla sıkıntı çeken kişilerden biride sensin. İçinde olduğun durumu anlayabiliyorum. Belki söylemesi kolay diyebilirsin ama bence pes etmeden devam et. Eninde sonunda bunlar seni emekli edecekler.

Halil bey bana hak verdiğinizi okumak iyi geliyor inanın çünkü siz bu konularda fazlasıyla bilgi sahibisiniz ve bana haksızlığa uğradığımı söylüyorsunuz. sizde böyle inanıyorsunuz değil mi bu sıkıntılar bitecek ve eninde sonunda maaşımı alacağım? (İnşallah)

O maaşı almak sizin hakkınız tabiki. Öyle yada böyle devlet o maaşı size verecek. Ama işte lanet bürokrasi uğraştıracak illaki. Az daha sabredin bakalım.

Yasminn,

Ben malulen emekli olurken 3 tane hastane gezdim ankarada. hele şu gaita testi yok mu çok sinir bozucu. Allah size yardımcı olsun. Gerçekten zor çeken bilir...

İskender bey teşekkürler, keşke hiç uğraşmamış olsaydınız ama bu süreci benim gibi yaşayıp emekli olabildiğinizi duymak yüreğime su serpiyor. tekrar teşekkür ederim

Sevgili yasminn,

Arkadaşım biliyorum artık sabret ve az kaldı dayan demek bile çok zor eminim bunları duymak istemiyorsun ama çoğu bitti azı kaldı bak bugünler geçecek zor da olsa bu çile bitecek ve sen de elbette güneşi göreceksin. Malulen emeklilik senin hakkın ve bu hakkı sana her ne kadar seni uğraştırsalar da eninde sonunda verecekler. Dayan arkadaşım benim güzel kardeşim inan sağanak yağmurlar yağmadan bu ülkede gökkuşağı gözükmüyor ille de sağanak yağması lazım.

Senin emeklilik müjdeni bu satırlarda hayırlısıyla okumak dileklerimle,

Yasminn maalesef devletimiz uğraştırmakda 1 numara... ama bizde pes etmemekte 1 numarayız : )

tez elden emekliliği alıp rahatlaman dileğim ....

Gazozum çok güçlü bir bünyem oldu artık, olumsuzlukları çok kolay kabulleniyorum. İnan soruyu yazmadan önce özellikle (eksik olmayın) Sen ve Halil bey en az benim kadar bu olumsuz gelişmeden rahatsız olacağınızı bildiğim için yazsam mı yazmasam mı gidip geldim. Ama sende biliyorsun bu tip sorunlar için bu site en ideal kaynak.

Ben şimdi istedikleri tüm evrakları topluyorum. Tüm hastanelerden epikiriz raporlarım, röntgenler, tomografi sonuçları, emgler ne varsa topluyorum. Hepsi bitince çapadaki nöroloji sağlık kurulunun kapısına dayanacağım. Mağduriyetimi bir kez daha gözlerinin içine bakarak anlatacağım. Bu mübarek günlerde dua edin de şu 25 eylüle verdikleri sevki öne çekip bir an önce işlemlere başlayayım.

Geri