SGK haksız yere emekli maaşımı durdurdu...

merhaba
4/a statüsünde çalışmakta iken 2011 yılında engelli sağlık kurulu raporu alarak vergi indirim belgesi ile emekli oldum. Emekliliğimin ve sosyal haklarımın devamı için her yıl kontrol muayenesine tabii tutuluyorum. Bu yıl ki kontrol muayene tarihim 11.11.2015. Ben de 12.05.2015 tarihli sosyal sigortalar işlemleri yönetmeliğinin 78.mad. 5.bendi hükmü çerçevesinde 06.11.2015 tarihinde sevk için dilekçe verdim.09.11.2015 tarihinde sevk yazımı elden aldım ve hastaneye başvurdum.İşlemlerim halen devam etmektedir. sevk aldığım tarihte emekli aylığımın ZAMANINDA VE SÜRESİ İÇİNDE MÜRACAAT ETMEDİĞİM GEREKÇESİ İLE durdurulduğu bilgisi verildi. İlgili memur,şef,Alo 170,SGK il müdürlüğü,Genel Müdürlük,Bakanlık,Bimer,Başbakanlık olmak üzere bir ayı aşkın süredir şikayetlerde bulunuyor ve mağduriyetimin giderilerek emekli aylığımın tekrar bağlanmasını talep ediyorum. SGK il müdürlüğü kopyala yapıştır mantığı ile bana ve diğer üst birimlere gönderdiği yazıda ZAMANINDA GELMEDİ BİZ DE KESTİK yanıtını veriyor. Ben yönetmelik hükümlerini defalarca yazıp göndermeme rağmen SGK aynı ifadeyi yazıp gönderiyor. En son 14.11.2015 tarihinde il müdürlüğünden tarafıma gönderilen mail de 2011/58 genelgenin 5.maddesinin 6.kısmı KMT uyarınca maaşımı durdurduklarını yazmışlar. İlgili genelgeyi inceledim. Benimle uzaktan yakından ilgisi yok. Ben malul değilim. % 46 raporum var. İlk işe girişim 1985. sakatlığım 2011 yılında. Benim kontrol muayenem yönetmeliğe göre mi genelgeye göre mi yapılacak ? Dava açmaya hazırlanıyorum. İlginize teşekkür ediyorum.

Siz de haklısınız ama şartlar böyle gerektirdi.
Kaldı ki sağlama alıp almama bir tarafa yapılan hukuksuzluğa ne demeli ? Ben orada ki memurun veya şefin ağzından çıkacak iki kelime lafa göre mi ,yoksa devletin kanunlarına göre mi hareket edeceğim ? Adamlar kraldan çok kralcı olmuşlar.Hepsinin astığı astık,kestiği kestik. Unutmasınlar ki ,BAŞKASININ YUMRUĞUNU YEMEYEN KENDİ YUMRUĞUNU BALYOZ SANIRMIŞ !.. Sıcacık kaloriferli odada "KANUN BENİM KARDEŞİM" demek kolay.. Hukukçularla görüşüyorum. SGK'nın yanlış uygulama yaptığı konusunda bilgi veriyorlar. Yazışmalar devam ediyor. Ben de şikayetlere devam edeceğim. Taaa ki bu şerefsizler kanunlar önünde diz çökünceye kadar..

Bugün bir avukatla yüz yüze görüşmeye gideceğim.. Sonucu sizlerle paylaşırım. İlginize teşekkür ederim.

Geri