SGK ve E-devletten 2022 maaşı durumum?

iLLeqaL

Üye
Üye
Selamün Aleyküm

Ben daha önce konu açmıştım. Ben şu an maaş alıyorum babamın içinde başvurduk. Bugün sgk ve e devletten baktığımda şu bilgileri gördüm. Babamın maaşı bağlanmış mı.

Burada yazılan bilgiler de. Primi hazine tarafından karşılananlar Yeşilkart. Bu ne anlama geliyor? Eve gelen memur sadece benim aldığımı maaşı ve dükkandan aldığımız kirayı sordu. Bunun dışında herhangi bir soru sormadı.

Eğer maaş bağlanmamışsa ne zaman bağlanır. Eylül maaşına yetşir mi.

aP5rPd.png

vYEWoO.png

Burada gelir seviyemiz ne kadar hesaplanmış?

X2vRyo.png

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok görünen durumda bir maaş miktarı belirtilmemiş bence maaş için başvuru yaptıgınız vakıfla görüşseniz bağlanıp bağlanmayacağını belirtirler ancak gönderdiginiz verilere bakacak olursa bu kişi için 3 aylık maaş alabilmesi mümkün gözüküyor.

septik

Editör
Editör
Babanızın 2022 maaşı bağlanmamış malesef sadece sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı verilmiş.

Gelir seviyeniz asgari ücretin 3/1 nden az hesaplanmış, Mehmet beyin tavsiyesine değerlenirin ve sosyal yardımlaşma vakfına giderek asgari ücretin 3de 1inden az bir gelire sahip olduğunuz halde neden 2022 maaşınızın bağlanmadığını araştırın.

iLLeqaL

Üye
Üye
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Babam maaş başvurusu yapmadan önce sağlık hizmetinden yararlanmak için başvurmuştu. Bir benim maaşım var birde dükkandan aldığımız kira var. Daha önce açtığım konuda sizin tavsiyeleriniz ve tecrübeleriniz sayesinde babam içinde başvurduk. Başvuruyu birkaç hafta önce yaptık. 5 gün öncede eve memur geldi. Şu an bekliyoruz, inşAllah bağlanır.

septik

Editör
Editör
Rica ederiz, İnş bağlanır.

iLLeqaL

Üye
Üye
Yardımın durumu Başvuru'dan Devam Ediyor diye değişmiş. Bu ne anlama geliyor acaba.

0bk50L.png

septik

Editör
Editör
Sanırım maaşınız bağlanmış, yanlız provizyon bilgilerinde gss kapsamı ne şekilde göründüğünüde yazrsanız daha net cevap vermek münkün olur.

iLLeqaL

Üye
Üye
Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun.

GSS kapsamında bir değişiklik yok. Babam maaş başvurusu yapmadan önce sağlık hizmetinden yararlanmak için başvuruda bulunmuştu. Bu babamın maaş almasına engel olur mu.

y2Lm1a.png

0bk50L.png

septik

Editör
Editör
Sizede iyi bayramlar..

Sorunuza gelince evet maaş talebinde bulunmadığınız için bağlanmaz.

60/c1 olduğu sürece ücretsiz sağlıktan faydalandığınız anlamına gelir fakat maaş vermezler,beni yanıltan yardımın durumu kısmında devam ediyor yazması fakat ödeme miktarı kısmında rakam yazmıyor bu durumda sadece ücretsiz sağlık yardımı devam ediyor.

Sizin gelir seviyeniz sydv müracatınızda hesap edilmiştir ve eğer hanenizin tüm geliri ve gelir getiren mal varlıklarının getirileri ve mal varlıklareının rayiç bedellerinin bir kısmı yine hanede yaşayan kişi sayısına bölündüğünde çıkan rakam 2015 ocak ayına kadar 270 tl muhtaçlık sınırı altında kalıyor ise 2022 maaş talebinde bulunursanız maaş bağlanır.

iLLeqaL

Üye
Üye
Biz maaş başvurusu yapmadan önce babam sağlıktan yararlanmak için başvurdu ve onaylandı. Maaş başvurusunu sonradan yaptık, Bunun için evimize memur geldi, Benim ve dükkandan aldığımız maaşı falan sordu.

E devletten GSS kapsamında ise bunlar yazıyor. Bu maaş başvurusu yapmadan önce de yazıyordu.

Burada iki farklı tarih var.

GSS

bQJMBj.png

2022

0bk50L.png

septik

Editör
Editör
İlk tarih yeşilkart müracatınız sonraki tarihte ise yardım türü 2022 maaşı ,yardım devam ediyor görünüyor fakat maaş miktarı yazmıyor ve halen 60/c1 kapsamındasınız 60/c1 ne zaman 60/c3 2022 65 Yaş görünmeye başlarsa maaşınız bağlanmış anlamına gelir aksi taktirde sadece sağlıktan ücretsiz yararlanma dışında herhangi bir maaş verilmez.

Sydv na giderek veya 144 nolu hattan müracatınızın durumunu öğrenmeye çalışın verdiğiniz bilgilere göre henüz maaş bağlanmış görünmüyor.

iLLeqaL

Üye
Üye
Anladım. Teşekkür ederim. Son bir sorum olacak. Babamın yeşilkart başvurusu yaparak sağlıktan ücretsiz yararlanması bu maaşı almasına engel olur mu çünkü, bazı yerlerde hiçbir sağlık güvencesi olmaması gerektiği söyleniyor sağlık güvencesi olursa maaş bağlanmazmış.

septik

Editör
Editör
Hayır engel olmaz sizin şartlarınızda muhtaçlık sınırı altında bir geliriniz olması durumunda maaş verilebilir.

sinandeniz

Üye
Üye
bende bir zamanlar engellimaaşı alıyodum 2 seneye yakın zaman önce kesildi birkaçgün önce de hastahaneye acile gittim acilde ki verilen barkotta 2022 65 yaş yazıyordu e bende e devletten kontrol ettim yeşil kart olarak görülüyor acaba neden o barkotta öyle yazıyorduda e devlette yeşil kart yazıyor normalde hastahaneye gittiğim de olur o barkotta yeşil kart yazardı ama 1 hafta önceki acilin barkotunda kurumu bölümünde 2022 65 yaş yazması kafamı karış kuruş etti 144 ü aradığımdada saolsunkar hep meşkul kimseden bilgi alamadım alamıyorumda kurumada gidemiyorum öyle ortada kaldım kuruma gidememe sebebimde sandalyemden yere düşüp düştüğüm yerdede cam kırıkları varı o kırık camlarda avucumun içini parçaladı şuanda da sağ elim mafiş hertarafı tikişlerle dolu akülü sandalyem de olmadığı için manuel sandalyeyi kullanamıyorum o yüzden kuruma gidip araştıramıyorumda nasıl olacak bilmiyorum sizce arkadaşlar

eagle20

Üye
Üye
Yardımın durumu Başvuru'dan Devam Ediyor diye değişmiş. Bu ne anlama geliyor acaba.

0bk50L.png

kardeş bizimde aynı durum oldu maaaş tekrar bağlanmış anlamına geliyor hayırlı olsun allah muhtaç insanları çaresiz bırakmasın gss günceleme bir dahaki ay olur sonra önemli olan devam ediyor yazması

septik

Editör
Editör
eagle20 arkadaşımız aynı süreci yaşadığına ve maaş bağlandığına göre inş sizin maaşınızda bağlanır yukardada bahsettiğim gibi 60/c1 görünmesi sgk nın e sgm güncellemesiyle değişir ve 60/c3 2022 65 Yaş görünmeye başlarsa 2022 maaşınız kesinleşir.

eagle20

Üye
Üye
eagle20 arkadaşımız aynı süreci yaşadığına ve maaş bağlandığına göre inş sizin maaşınızda bağlanır yukardada bahsettiğim gibi 60/c1 görünmesi sgk nın e sgm güncellemesiyle
değişir ve 60/c3 2022 65 Yaş görünmeye başlarsa 2022 maaşınız kesinleşir.

Ben daha önce sormuş tüm mehmet yalcin abi bir sor demişti ben sorma da vakiftam maasiniz tekrar baglandi eylül ay insan itaberen alirsiniz diye mesaj geldi GSS provizyon babam üzerinden gozukuyor halen kardeşime gelir testi yaptik oda GSS guncellenmemis maaş devam ediyor gözüküyor salonu yardimlariniz için umarim tüm engellerimiz engel olmadan onlarin zengin fakir olmadan ayirt edilmeden maaslarini alacak gün olur

sinandeniz

Üye
Üye
yok arkadaşım yok keşke dediğin gibi olsaydıda bizde sevinebilseydik ama sevinmek kimmm ben kim aradım sordum kurumu yok meaş felam yok ümitler başka bahara da kalmadı artık ümitler ebeiyete sağlık olsun dicem ama sağlıkta yokki :( ah ulan teyip ah bozuk teyip oldi artıkın kaset maset neyim çalmıyo teyip şurda 9 gün sonra bizim mührümüzde işler elbet allah büyük

alu_fu

Üye
Üye
kızkardeşim % 90 ağır özürlü ve rahmetli babasının bağ-kur emekli maaşını alıyor 2022' den faydalanabilirmi ve ne yapmamız gerekiyor

septik

Editör
Editör
Kardeşinizin maaşı olduğu için 2022 engelli aylığından faydalanamaz, yanlız ağır özürlü olmasından dolayı kardeşinizin adresine giren tüm gelirlerin aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölümünde kişi başı 540 tl nin altında bir gelir düşüyorsa sosyal hizmetlere bakım maaşı başvurusu yapabilir.

Tekerlekli Sandalye