Sgk ya emeklilik için vermemiz gerek evraklar nedir?

Benim raporum %62 olarak ankaradan onaylanmiş dün aradim ogrendim. Herkesin bu mutlulugu yaşamasini isterim arkadaşlar ..yanliz öğrenmek istediğim elime gececek vergi indirimi kağidi ile sgya başvuracagimiz evraklar nelerdir ve diğer sorum alacağimiz ilk maaş ta avans diye bir ibare var evraklarda bu para ne kadardir?içerdeyani sgk da birikmiş 1 aylik maaşimiz hazirdami bekliyor..kimi diyor ilk baat 3000tl falan alirsin =) bilgisi olan arkadaş varsa cevap yazarsa sevinirim herkese iyi günler dilerim

Selam,

:) yıkılmakyok tabii ki bundan sonra emekliliğe ilk adım için hazırsınız demek ki... emeklilik işlemleri için sgk ya başvuruken yanınızda olması gerekenler ;

1- TC kimlik ve fotokopisi
2- Vergi indirim hakkı aslı ve fotokopisi
3- Sağlık kurulu raporunuzun aslı ve fotokopisi
4_ Şu an hala çalışmakta iseniz işyerinizden alacağınız işten ayrılma bildirgesi ile sgk a emeklilik başvuru dilekçesi doldurarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yaklaşım 35-40 gün sonra hangi ptt den alacağınız ve ne kadar alacağınız hakkında tebligat evinize (ikamet adresinize ) geliyor ve siz aynen içeride birikmiş ilk maaşınızla birlikte maaşınızı belirtilen günde çekmeye gidiyorsunuz.

Hayırlı olsun dileklerimle,

evet sayra arkdaşımın dediği gibi 2,5 ay sürdü..3 gün ünce ankarayı aradım ve vergi indirimi evrağımın yolladıgını soyledıler %62 olara ve bugün bulundugum ılın vergı daıresıne gıttım ama memurun bana soyledıgı yazışmalar 10 ıle 15 gün arasında değişirmiş. kısacası 20 gün desek ayrıca sgk ya emeklılık başvurusu yapmış olsam 2 ay da ordan dersek şubat sonuna inşallah maaşa baglanıırım buradan sizinle paylaşacağım

Geri